London 2013

Introduction

Wśród cudzoziemców co roku coraz bardziej tłumnie odwiedzających krakowską odsłonę festiwalu najliczniejszą grupę stanowią mieszkańcy Wysp Brytyjskich. Londyńska odsłona Unsoundu, prezentowana jako przedsmak edycji krakowskiej, jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom naszej publiczności, oraz logicznym posunięciem w kontekście misji zdobywania nowej publiki.

Wydarzenie pozwala na zaprezentowanie w  Londynie projektów i artystów, których nieczęsto można tu usłyszeć, szczególnie w takim połączeniu. W programie znalazł się jeden z projektów zleconych przez Unsound – „Concealed", stworzony przez duet Demdike Stare we współpracy z Sinfoniettą Cracovią. Ich uczestnictwo w festiwalu uwydatnia wysiłki, które od lat wkładamy w powstawanie nowych, międzynarodowych projektów. Po ponad trzydziestoletniej nieobecności na Wyspy powróci Lustmord – pionier dark ambientu – jeden z artystów, których w ostatnim czasie udało nam się skłonić do powrotu do występów na żywo po latach scenicznej hibernacji.

Najistotniejszym jednak wydaje się to, że cały program festiwalu skupia się na sile współczesnej polskiej sceny muzycznej – obok artystów z Wielkiej Brytanii, Austrii i Niemiec wystąpią przedstawiciele polskiej sceny. Mamy nadzieję, że ich obecność nie tylko zwróci uwagę na ich talent, ale również przyczyni się do powstania nowych polsko-brytyjskich projektów.

Produkcja kolejnych wydarzeń Unsoundu w kolejnych krajach wiąże się zawsze ze współpracą z lokalnymi partnerami i promotorami, stając się tym samym prawdziwie transgranicznym eksperymentem. Organizatorami londyńskiej edycji festiwalu są Instytut Kultury Polskiej w Londynie, Unsound Productions oraz Fundacja Tone, a wydarzenia odbędą się w BFI Southbank, Barbican Centre, Café Oto, oraz w klubie Corsica, we współpracy z BleeD. Festiwal odbywa się dzięki wsparciu Goethe-Institut London oraz Austrian Cultural Forum.

Unsound
Unsound festival

A lot of people like Unsound.

Thumb hildurskuli500
Hildur Guðnadóttir & Skúli Sverrisson
Thumb wewillfail500
We Will Fail
Thumb karenn
Karenn
Thumb garcon2
Le Petit Garçon
Thumb snowtown500
Jed Kurzel’s Snowtown: Live
Thumb atomrobin500
Atom™ & Robin Fox
Thumb piernikowski
Robert Piernikowski
Thumb kwadrofonik
Kwadrofonik
Thumb grouper500
Grouper & Paul Clipson
Thumb anthony
Anthony Naples
Thumb kingmidassound
King Midas Sound
Thumb jennysusanna500
Jenny Hval & Susanna
Thumb leemiles720
Lee Gamble b2b Miles Whittaker
Thumb lech
Filip Lech
Thumb evianchrist7202
Evian Christ
Thumb wanda500
Wanda Group
Thumb necksradian500
The Necks & Radian
Thumb roberthenke
Robert Henke
Thumb bjorntorske500
Bjørn Torske
Thumb russellhaswell500
Russell Haswell
Thumb mesh500
M.E.S.H.

Logo Turn Off, Log Off, Sign Out.