You are in the archives

Go back to the current page
←  Powrót

Aktualności

23.02.2021

Publikujemy kolejny utwór z unsoundowego albumu „Intermission". Poznajcie „Unlocked" Chrisa Watsona oraz towarzyszące mu wideo!

banner z datą premiery albumu i książki Intermission, 5 marca 2021

Unsound prezentuje kolejny element albumu „Intermission”. Tym razem jest to utwór Chrisa Watsona, angielskiego muzyka i realizatora dźwięku, który specjalizuje się w nagraniach terenowych. Watson znany jest również jako współpracownik Davida Attenborough oraz współzałożyciel i wieloletni członek Cabaret Voltaire. 


„Unlocked" to utwór otwierający album „Intermission”. Składa się z dwóch nagrań terenowych zarejestrowanych podczas lockdownu w maju 2020 roku na terenie hrabstwa Northumberland w południowo-wschodniej Anglii. Artysta zaczyna rejestrację o wschodzie słońca w swoim przydomowym ogródku, następnie wyrusza nad morze i dociera na bazaltowe klify, stanowiące naturalne wały obronne dla znajdującego się tam zamku Dunstanburgh. “Słuchając solowej pieśni kosa w moim ogródku, myślałem przede wszystkim o dzikości, która istnieje obok nas w tym niepewnym świecie. Ucieczka w okolice zamku przypomniała mi z kolei o tym, że natura wydaje dźwięki i śpiewa swoją pieśń także wtedy, kiedy nas, ludzi, tam nie ma.” – powiedział Chris Watson.


Premierze utworu towarzyszy również wspaniałe wideo, w którym Watson zabiera nas na wycieczkę po miejscach i technologiach, które pomogły mu zrealizować nagranie dokonane specjalnie dla festiwalu. Film był częścią wirtualnego programu Unsoundu w 2020 roku.  


Oficjalna premiera książki i albumu już 5 marca!

„Intermission” to 15 nowych utworów muzycznych oraz 25 zamówionych tekstów. Album (w wersji cyfrowej i winylowej) oraz książkę można zamawiać w przedsprzedaży za pośrednictwem naszego sklepu oraz Bandcampa