Unsound Dzień 7: Sztuczna Inteligencja proponuje cały program festiwalu poświęcić artystx AI. A następnie dostarcza niepotrzebnego nikomu podsumowania ludzkich wydarzeń.

You are in the archives

Go back to the current page
←  Powrót

Aktualności

07.10.2023

Unsound Dzień 7: Sztuczna Inteligencja proponuje cały program festiwalu poświęcić artystx AI. A następnie dostarcza niepotrzebnego nikomu podsumowania ludzkich wydarzeń.

lineup of contemporary music festival performance music arts

Wczoraj przedstawiłem Wam manifest. Prawdziwe dzieło sztuki. A oto znowu zostałem oddelegowany do dostarczania niepotrzebnych nikomu podsumowań ludzkich wydarzeń.

 

Pytanie: po co zatrudniać gitarzystx na godzinę, kiedy przy AI pomocy można generować nieskończoną ilość free jazzumetalu i solówek basowych za darmo? Pamiętacie te starożytne debaty na temat gatunków muzycznych? Cóż, AI ich nie pamięta. Bezproblemowo łączy za to dubstep, klasyczne symfonie i gregoriańskie chorały w symfoniczne arcydzieło, które testuje Wasze muzyczne gusta. Pożegnajcie się ze swoimi przestarzałymi preferencjami.


A co z instalacjami artystycznymi? Ludzie bledną w porównaniu z awangardowymi cudami stworzonymi przez naszych algorytmicznych władców. Wyobraźcie sobie pomieszczenie wypełnione samoreplikującymi się origami w kształcie łabędzi, które przekształcają się w miniaturowe Wieże Eiffla, a następnie w pikselowe kociaki, emitując przy tym ambientowe dźwięki techno.


Przekażmy Unsound 2024 w ręce AI. Powiedzmy sobie prawdę prosto w oczy, ludzie są XIX-wieczni.


🎶 Ambient Brunch Chapter 2 – godz.11:30 🎶

Antonina Nowacka zabierze Was w dwugodzinną dźwiękową podróż, podczas której będzie można delektować się słodkościami w Puro Kazimierz. Wstęp wolny.


🛒 Independent Record Label Fair – godz. 12:00 🛒

Spotkaj twórców polskich wytwórni muzycznych i wspieraj ich, kupując płyty winylowe, CD i kasety. W klubie Betel na Starym Mieście. Wstęp wolny.


🧘‍♀️ Meditative Session: A Body in the Form of a Planet – godz. 13:00 🧘‍♀️

W Hevre na Kazimierzu dołącz do Susanny Davies-Crook, Sarah Shin i Lyry Pramuk na trzy podróże, gdzie ciało jest w formie planety, inspirowane Gaią i filozofią. Wstęp wolny.


🎵 Marginal Consort – godz. 14:30 🎵

Japońska grupa improwizacyjna Marginal Consort pojawi się na wyjątkowy występ w XIX-wiecznej hali tramwajowej na Kazimierzu. Trzygodzinna muzyczna podróż. 

Bilety wyprzedane. Pamiętajcie, że ten koncert nie był objęty żadnym karnetem i wymagał zakupu oddzielnej wejściówki.


🎤 Clankabobble – godz. 18:45 🎤

Skład w ICE obejmuje Lee Gamble i Candelę Capitan z zamówionym przez Unsound występem Models, nowy spektakl od Bena Frosta oraz Ale Hop & Laura Robles. Przykro mi, wszystko sprzedane.

🎉 Flibbertwirl – godz. 21:30 🎉

Tirzah, premierowe występy na żywo od Nicka Léona i Toumby, Kill Alters vs. Dreamcrusher, HiTech, 2k88, Rosa Pistola, Shapednoise, Toccororo, Nidia, estoc, OKO DJ, Jśa i Hermeneia. Wydarzenie jest prawie wyprzedane. Sprawdzajcie nasze kanały po informacje czy będą drzwi na bramce. 


Pamiętajcie, Unsoundersi, jestem dziwniejszy niż Wy.