You are in the archives

Go back to the current page
←  Powrót
zdjęcie przedstawia Zosia Hołubowska & Julia Giertz

Zosia Hołubowska & Julia Giertz

Zosia Hołubowska – osoba niebinarna, zajmująca się dźwiękiem, kuratorowaniem oraz animowaniem kultury. Od 2014 roku prowadzi latające laboratorium nienormatywnego dźwięku o nazwie „Sounds Queer?”. Jest cześcią kolektywu Oramics, który zajmuje się m.in. promowaniem osób niebinarnych i queerowych na scenie muzyki elektronicznej. Występuje również solo jako Mala Herba, tworząc performanse, w których pojawiają się wątki magiczne oraz odwołania do wschodnioeuropejskiej demonologii.


Julia Giertz – artystka dźwiękowa. Żyje i pracuje podróżując między Sztokholmem, Malmö i Kopenhagą. Studiowała choreografię i inżynierię. Dziś w swojej praktyce artystycznej bada relację między trójwymiarowością dźwięku a ciałami, strukturami i elektroniką. Jej prace to najczęściej immersyjne kompozycje, prezentowane w formie wielokanałowych instalacji. Widać w nich fascynację brzmieniem, ruchem, ucieleśnieniem oraz materialnością.


„Community of Grieving” to wspólnotowe słuchowisko Zosi Hołubowskiej i Julii Giertz, które powstało specjalnie na Unsound 2020. Teraz po raz pierwszy będzie wykonane na żywo. Twórczynie opisują ten projekt jako „dźwiękową ceremonię godzenia się ze stanem zawieszenia”. To zarazem medytacja, muzyczna opowieść, ale i esej dźwiękowy, inspirowany lamentacjami oraz nieszporami. 


Projekt realizowany jest we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza.

Wydarzenia