You are in the archives

Go back to the current page
←  Powrót

Aktualności

17.03.2020

Wiadomość od Unsoundu

Wiadomość od Unsoundu

W tym tygodniu chcieliśmy zdradzić temat przewodni naszej tegorocznej edycji. Kończyliśmy właśnie pracę nad oprawą graficzną i ogłoszeniem. Mieliśmy już pierwsze nazwiska. Planowaliśmy również kwietniowe sadzenie drzew, które miało być finałem Unsoundu z 2019 roku. Wrócimy do tych kwestii za jakiś czas. Teraz - w  okresie kwarantanny - najważniejsza jest solidarność. 


W obecnej sytuacji działanie i istnienie wielu artystów, festiwali, promotorów, klubów, agentów i managerów jest niepewne. Istnienie Unsoundu też. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, w jakim stopniu nasza branża jest zależna od możliwości swobodnego przemieszczania się, od bezpośrednich spotkań i zgromadzeń. Dotyczy to zarówno małych koncertów muzyki eksperymentalnej, jak i dużych imprez. COVID-19 zatrzymał całą branżę muzyczną.  


Informacje o odwoływanych wydarzeniach, zamykających się klubach i finansowych stratach powodują smutek. By walczyć z nim - pomagajmy sobie. Jeśli możecie, kupcie muzykę bezpośrednio od artystów lub wesprzyjcie ich w inny sposób.  Jeśli nie musicie odbierać pieniędzy za odwołane wydarzenie, 


Jeśli otrzymaliście zwrot pieniędzy za odwołane wydarzenie, 


pomyślcie, czy jesteście w stanie przekazać datek organizatorom. 


Oczywiście nie każdy ma taką możliwość. Ale pomoc nie musi być finansowa! Pamiętajmy o osobach starszych i słabszych. Wywieśmy na klatce ogłoszenie, zapytajmy sąsiadów, czy potrzebują pomocy.


Motywem przewodnim Unsoundu 2019 była Solidarność. W 2020 ważniejsza niż kiedykolwiek.