You are in the archives

Go back to the current page
←  Powrót

Aktualności

14.01.2020

Unsound Productions rozpoczyna współpracę z Hildur Guðnadóttir i Jamesem Kirbym / The Caretakerem

Unsound Productions rozpoczyna współpracę z Hildur Guðnadóttir i Jamesem Kirbym / The Caretakerem

Unsound Productions to agencja, której celem jest rozwój specjalnych projektów multimedialnych oraz organizacja tras koncertowych. Współpracujemy z artystami, z którymi znajdujemy wspólny język.


Mamy olbrzymią przyjemność ogłosić, że rozpoczęliśmy współpracę z Hildur Guðnadóttir. Odpowiadamy za organizację koncertów z muzyką z serialu HBO „Czarnobyl”. Premiera widowiska odbyła się na krakowskim Unsoundzie 2019. Znamy się z Hildur od wielu lat. Artystka występowała na naszym festiwalu wielokrotnie. Bardzo cieszy nas, że za sprawą muzyki do „Czarnobylu” i „Jokera” zyskuje uznanie szerszej publiczności. 


Koncerty z serialowym materiałem odbywają się tylko w poprzemysłowych przestrzeniach i są wyjątkowym doświadczeniem pod wieloma względami.  Artystka wykorzystuje nagrania terenowe z siostrzanej elektrowni atomowej w Ignalinie oraz swój głos. Na scenie towarzyszą jej Sam Slater i Chris Watson, którzy pracowali z nią nad udźwiękowieniem serialu. Za oświetlenie odpowiada Theresa Baumgartner. Dźwięk jest wielokanałowy, uprzestrzennia go Francesco Donadello.


Z przyjemnością ogłaszamy również początek współpracy z Jamesem Kirbym, czyli The Caretakerem, który na Unsoundzie 2019 wystąpił wspólnie z artystą wizualnym Weirdcorem. James pojawia się na scenie bardzo rzadko, jednak po zakończeniu prac nad sześcioalbumową serią „Everywhere at the End of Time” chce znowu grać koncerty. Każdy z nich będzie przygotowany specjalnie pod wybraną salę koncertową. James jest również otwarty na koncerty pod swoimi innymi aliasami takimi jak Leyland Kirby czy The Stranger.


Kontynuujemy również współpracą managerską z Jlin. Artystka pracuje obecnie nad nową muzykę. Swoją opiekę roztaczamy również nad Slikbackiem i Robinem Foksem.


Pozostałe projekty w katalogu Unsound Productions to: „Solaris” Bena Frosta i Daníela Bjarnasona (wizualizacje: Brian Eno i Nick Robertson) i „Autobiography Edits” Company Wayne McGregor z muzyką Jlin. W zeszłym roku zrealizowaliśmy również nagrania Bena Frosta do serialu „Dark” oraz nadchodzącej produkcji telewizyjnej Ridleya Scotta. W pierwszym z nich udział wzięli polscy instrumentaliści ze scen jazzowych i improwizujących. W drugim Sinfonietta Cracovia.


Więcej informacji o projektach można znaleźć na stronie Unsound Productions