You are in the archives

Go back to the current page
←  Powrót

Aktualności

12.10.2021

Wieczór poprzedzający otwarcie Unsoundu. Co dzisiaj?

Wieczór poprzedzający otwarcie Unsoundu. Co dzisiaj?

Najpierw zapraszamy do zapoznania się z „༄ؘ ۪۪۫۫ / 𝖔𝖗𝖈𝖑 / ✧ :・゚ˑ ∞” – najnowszą pracą Pussykrew, polskiego duetu z Nowego Jorku, wykonaną w technologii rozszerzonej rzeczywistości. Na waszych ekranach pojawią się płynne bóstwa, które będzie można przywołać skanując kody QR. Posłuchajcie, co mają wam do powiedzenia. W tej wciągającej opowieści ważną rolę odgrywa również muzyka, a jej autorkami są polskie artystki: Zamilska, FOQL, Aleksandra Słyż oraz Antonina Nowacka. „༄ؘ ۪۪۫۫ / 𝖔𝖗𝖈𝖑 / ✧ :・゚ˑ ∞” będzie dostępne przez cały czas trwania festiwalu.


Następnie o godzinie 19:00 zapraszamy do galerii Nerdka na wernisaż wystawy zatytułowanej „Cybercafé”. W opuszczonej kafejce internetowej znajdziemy komputery należące do post-fikcyjnych postaci. Będziemy mogli/ mogły przeglądać materiały znajdujące się na ich dyskach: historię wyszukiwania, foldery z pobranymi plikami, profile na portalach społecznościowych i zapisy czatów. Odwiedzimy wirtualne przestrzenie, w których w czasie pandemii odbywały się VR-owe rejwy.


Na koniec (o godzinie 21:00) wieczór z Orsonem Wellesem. Wyjątkowa okazja by zobaczyć film z 1973 roku p.t. „F jak fałszerstwo” oraz posłuchać „Wojny światów” – słuchowiska z 1938 roku, którego emisja na antenie amerykańskiej stacji CBS wywołała panikę i powszechne oburzenie. Po seansie zapraszamy na wykład Patricka Leftwicha z H O M A R Collective oraz dyskusję wokół problemów poruszonych przez Wellesa. Film, słuchowisko oraz dyskusja w języku angielskim. Wydarzenie nie jest objęte karnetem i wymaga zakupu dodatkowego biletu.


Pełny program tegorocznego festiwalu znajdziesz na naszej stronie. Tutaj

Najnowsze informacje o biletach: Telegram.

Relacje z wydarzeń, zdjęcia i zapowiedzi: Instagram oraz Facebook