You are in the archives

Go back to the current page
←  Powrót

Aktualności

13.10.2021

Pierwszy dzień Unsoundu w Krakowie. Co na miejscu? Co online?

Pierwszy dzień Unsoundu w Krakowie. Co na miejscu? Co online?

Po roku nieobecności Unsound ponownie w Krakowie. Festiwal zaczyna się dziś i potrwa do niedzieli 17 października. Przed nami aż 5 spotkań w ramach programu dziennego oraz 2 wieczorne koncerty. 


Wydarzenia w ramach programu dziennego odbywają się fizycznie w Krakowie oraz będą dostępne online. 


Zaczynamy od dyskusji p.t. „Topografia online’owej opresji” (godz. 12:00). Podczas spotkania będziemy rozmawiać o roli technologii w zarządzaniu polityczną narracją, o wyłączaniu internetu i ograniczaniu dostępu do portali społecznościowych oraz o programie do szpiegowania o nazwie Pegasus. 


Następnie zapraszamy na spotkanie w ramach cyklu „Ekologia troski” (godz. 13:30), którego tematem będzie wpływ pandemicznej izolacji na zdrowie psychiczne marginalizowanych społeczności.


Kolejny punkt programu to „Dobro, a właściwie: dobrostan, psychodeliki i neoliberalizm” (godz. 15:00). Naszymi tematami będą moda na wellnes, mikrodawkowanie oraz ayahuascowa turystyka. Wspólnie zastanowimy się nad tym, jak wiele tracimy, kiedy ludzkie zdrowie staje się jedynie elementem lifestyle’u. 


Później dwie fascynujące prezentacje: Sam Rolfes i jego niezwykły VR-owy świat (16:30) oraz Benjamin Bratton, który wygłosi wykład p.t. „Syntetyczność i realność” (17:30).


Wieczór zaczynamy w Mandze. Wystąpi Flora Ying-Wong, Bendik Giske oraz zespół OFF LICENSE. 


Na koniec pierwsza impreza taneczna w ramach Unsoundu 2021. W niezwykle klimatycznym Klubie 89 posłuchamy 2 live’ów oraz 3 DJ-skich setów. Przed nami Charlie, AYA, LCY, Semprey oraz Avtomat. 


Pełny program festiwalu znajduje się tutaj

Najnowsze informacje o biletach: Telegram.

Relacje z wydarzeń, zdjęcia i zapowiedzi: Instagram oraz Facebook

Wydarzenia odbywające się w ramach programu dziennego będą transmitowane online na naszym Facebooku i Youtubie oraz na Kraków Play: link.