You are in the archives

Go back to the current page
←  Powrót

Aktualności

14.10.2021

Drugi dzień Unsoundu. Co na miejscu? Co online?

Drugi dzień Unsoundu.  Co na miejscu? Co online?

Najpierw zapraszamy na poranny występ Riccarda La Foresty, włoskiego artysty, który we free jazzowych i eksperymentalnych utworach bada możliwości tonalne materiałów perkusyjnych. W synagodze Tempel zobaczymy jego najnowsze dzieło, które łączy w sobie elementy koncertu oraz instalacji. Praca będzie dostępna przez cztery godziny od 11 do 15. 


Następnie pokaz dokumentu „Shy Radicals” (reż. Tom Dream), który o funkcjonowaniu we współczesnym świecie opowiada z perspektywy osób osób nieśmiałych, introwertycznych oraz żyjących z autyzmem. Po seansie odbędzie się spotkanie z Hamjim Ahsanem – autorem książki pod tym samym tytułem, która zainicjowała powstanie filmu. Spotkanie poprowadzi Lou Drago. 


Tego dnia odbędą się warsztaty dziennikarskie z redaktorkami Resident Advisora (aby wziąć w nich udział, należy się zarejestrować) oraz prezentacja wideo-eseju „Chakram Polariser”, którego tematem jest spekulatywna historia Krakowa. W biurze festiwalowym także zobaczymy prezentację/ performans Kuby Szredera – autora książki „ABC Projektariatu. O nędzy projektowego życia”, poświęconej wzlotom i upadkom ludzi pracujących bez stałego zatrudnienia. Następnie David Toop opowie o zjawisku ASMR oraz o intymności, która wytwarza się pomiędzy osobami słuchającymi razem dźwięków w sieci. Niestety, z przyczyn od nas niezależnych zaplanowane na dzisiaj spotkanie z amerykańską artystką Angel Bat Dawid nie odbędzie się. Mamy nadzieję, że powróci ono do programu w trakcie weekendowych wydarzeń Unsoundu. Program dyskusyjny zakończy tego dnia spotkanie poświęcone wpływowi pandemii na funkcjonowanie turystycznych miast. 

Wydarzenia w ramach programu dziennego odbywają się fizycznie w Krakowie oraz będą dostępne online


Wieczorem czekają nas dwa wyjątkowe wydarzenia – najpierw Łaźnia Nowa, a następnie Nowa Rezydencja. W Łaźni Nowej posłuchamy wspólnego koncertu Bastardy i Jrpieja, a następnie na scenie pojawi się Eartheater. Niewielka pula biletów będzie dostępna na bramce. W Nowej rezydencji usłyszymy dużo różnorodnej muzyki. Zagrają: Lensk, Lutto Lento, bbymutha, MMM, UNIQU3, VTSS b2b Chippy Nonstop oraz Virtual Geisha. Niewielka pula biletów dostępna będzie na bramce po godzinie 23:00 (w zależności od liczby osób w środku).  


Pełny program tegorocznego festiwalu znajdziesz na naszej stronie. Tutaj

Najnowsze informacje o biletach: Telegram.

Relacje z wydarzeń, zdjęcia i zapowiedzi: Instagram oraz Facebook