You are in the archives

Go back to the current page
←  Powrót

Aktualności

15.10.2021

Trzeci dzień Unsoundu. Co na miejscu? Co online?

Trzeci dzień Unsoundu. Co na miejscu? Co online?

Na początek najświeższe informacje dotyczące biletów. Na naszej stronie właśnie pojawila się dodatkowa pula biletów na następujące wydarzenia: „Hold on For Dear Life” (piatek), „Domain” (sobota) oraz „Node” (sobota). Kiedy bilety online już się skończą, kolejna pula będzie dostępna na bramce – w zależności od liczby osób w środku. Dostępne są również bilety na dzisiejszy koncert „Candyman” – online oraz na bramce.  


A teraz krótka zapowiedź dzisiejszego programu. Najpierw o godzinie 11:00 zapraszamy na poranny występ Sofie Birch i Antoniny Nowackiej. Nasze gościnie wystąpią w synagodze Tempel na Kazimierzu w ramach porannej sesji Morning Glory. Sofie Birch jest artystką dźwiękową i kompozytorką pochodząca z Kopenhagi, z kolei Antonina Nowacka to polska artystka dźwiękowa pracująca głównie z głosem. 


O godzinie 12:00 w biurze festiwalowym odbędzie się dyskusja z udziałem czołowych polskich muzyków/ muzyczek, którzy/ które w swoich najnowszych pracach zajmują się przepisywaniem na nowo istniejących tradycji: Wacławem Zimplem, Zosią Hołubowską oraz Pawłem Szamburskim. Temu ostatniemu towarzyszyć będzie Bulat Khalilov z wydawnictwa Ored Recordings. Spotkanie poprowadzi Jennifer Lucy Allan.


Również o 12:00 w Domu Utopii w Nowej Hucie odbędzie się sesja LARP, czyli aktywności na pograniczu gry i sztuki, podczas której uczestnicy/uczestniczki wspólnie stworzą opowieść. W trakcie sesji przy pomocy różnych pozacielesnych technik odbędziemy podróż do miejsca nazywającego się PSY-SOMA-TEK.


O 13:30 Aaron Benanav, badacz z Uniwersytetu Humboldta w Berlinie, opowie o trendach we współczesnej ekonomii, które ukształtują naszą zawodową, dalszą i bliższą przyszłość. 


Następnie o 14:45 „Interdependence” – podcast Mata Dryhursta i Holly Herndon. W tym odcinku do Mata Dryhursta dołączą DeForrest Brown, Jr. oraz Nora Khan. Tematem rozmowy będą zmiany spowodowane przez pandemię oraz to dziwne uczucie, że po osiemnastu miesiącach z COVIDEM-19 chyba wracamy na stare śmieci.


Tematem kolejnego spotkania są najnowsze aplikacje, które generują portret osoby na podstawie nagranej wypowiedzi. Prezentacja dwójki artystów i badaczy Murada Khana i Martina Disleya.


Przed nami także rozmowa z Tygapaw oraz spotkanie z badaczką i dizajnerką Simone Niquille, która opowie o niestabilnych systemach, absurdach związanych z funkcjonowaniem najnowszych urządzeń oraz o przyszłym wspólnym życiu ze sztuczną inteligencją.


Wydarzenia w ramach programu dziennego odbywają się fizycznie w Krakowie oraz będą dostępne online. 


Wieczorem dwa wydarzenia: jedno w ICE oraz impreza klubowa w Hype Parku. W ICE wystąpi Aleksandra Słyż z Markiem Posio oraz Robert Aiki Aubrey Lowe. W Hype Parku: Hermeneia, Julek Ploski, Scotch Rolex feat. MC Yallah & Lord Spikeheart, Danny L. Harle i Sam Rolfes, LSDXOXO, Tygapaw, Olivia b2b Dtekk, Evita Manji, Speaker Music aka DeForrest Brown, Jr., Menzi, Shannen SP, TSVI b2b Objekt Blue, Phatrax. 


Pełny program tegorocznego festiwalu znajdziesz na naszej stronie. Tutaj

Najnowsze informacje o biletach: Telegram.

Relacje z wydarzeń, zdjęcia i zapowiedzi: Instagram oraz Facebook