You are in the archives

Go back to the current page
←  Powrót

Aktualności

11.03.2021

Weź udział w „Machine Listening: Improvisation and Control”. Najbliższa sobota, 13 marca. Online.

Machine Listening: Improvisation and Control

„Machine Listening” to projekt badawczy i seria wydarzeń poświęcona idei zbiorowego uczenia się. Jego inicjatorem jest Liquid Architecture – australijska organizacja zajmującą się sztuką dźwięku. „Machine Listening” wystartował w październiku 2020 roku w ramach ostatniej edycji Unsoundu. Złożyły się na niego rozmowy, występy, prowokacyjne działania i teksty autorów z całego świata. W najbliższą sobotę, 13 marca, premierę będzie miała kolejna odsłona projektu zatytułowana „Improvisation and Control". Festiwal Unsound jest współorganizatorem wydarzenia. 


Tym razem Liquid Architecture zabierze nas w podróż do laboratoriów muzyki komputerowej z lat 80. i 90. ubiegłego wieku, gdzie po raz pierwszy pojawiło się pojęcie „nasłuchu maszynowego". Tematem wydarzenia będzie dialektyczne napięcie pomiędzy improwizacją a kontrolą. 


W ramach „Machine Listening: Improvisation and Control" zobaczymy nowe występy autorów i autorek z całego świata, a wśród nich: Bridget Chappell i Allison Walker (Australia), Mattin (Kraj Basków), Luca Lum (Singapur), Bani Haykal (Singapur), Lee Weng Choy (Malezja), Lee Gamble (Wielka Brytania) i Jessica Feldman (USA).


Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom. Transmisje na żywo będzie można oglądać na kanałach Liquid Architecture na Facebooku oraz na YouTube.


Więcej informacji, a także formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie Liquid Architecture. Wydarzenie odbędzie się o 18:00 czasu Melbourne, 15:00 w Singapurze, natomiast w Polsce będzie można posłuchać Machine Listening przy kawie i śniadaniu o 8:00 rano.