You are in the archives

Go back to the current page
←  Powrót

Aktualności

13.03.2020

Następny showcase SHAPE odbędzie się w Erywaniu

Następny showcase SHAPE odbędzie się w Erywaniu

Wspierająca mobilność artystów platforma SHAPE, której członkiem od 2015 roku jest festiwal Unsound, działa również poza granicami Unii Europejskiej. Regularnie gości na wydarzeniach z całego świata i w tym roku zawita do Erywania, gdzie odbędzie się kolejna edycja festiwalu Urvakan. SHAPE gościła poprzednio na festiwalach MUTEK (Montreal), Novas Frequencias (Rio De Janeiro), Nyege Nyege (Jinja) i GAMMA (St. Petersburg). 


Festiwal Urvakan organizowany jest w opuszczonych miejscach, które zawieszone są w stanie rozkładu, ale wciąż dalekie od ruiny. Jego nazwa w języku armeńskim oznacza “ducha”. Nawiedzone przez organizatorów miejsca stają się w czasie wydarzenia centrami kultury, prezentując bogaty program atrakcji: koncerty, imprezy, panele dyskusyjne, sztukę site-specific, wystawy i nie tylko. 


Tegorocznymi kuratorami są m.in. Brandon Rosenbluth, agent z LittleBig Music Agency, FOOZOOL i 8ULENTINA z Club Chai czy Rabih Beaini. Na festiwalu wystąpi łącznie ponad 80 osób z 22 krajów, w tym artyści wspierani w tym roku przez platformę SHAPE: Animistic Beliefs, Dorota, Elvin Brandhi, Farida Amadou & Steve Noble, Hugo Esquinca, Jay Glass Dubs, Kӣr, LYZZA, Marta de Pascalis, Poly Chain, Rian Treanor, Rojin Sharafi, Virgen Maria, Xin i Yann Gourdon. 


Festiwal odbędzie się między 5 a 9 maja. Więcej informacji na stronie urvakan.com.