You are in the archives

Go back to the current page
←  Powrót

Aktualności

22.08.2019

Festiwal Solidarity of Arts startuje dziś w Gdańsku

Festiwal Solidarity of Arts startuje dziś w Gdańsku

Na zaproszenie Europejskiego Centrum Solidarności, Unsound współodpowiada w tym roku za program festiwalu Solidarity of Arts, którego motywem przewodnim jest “Odwaga”. Samo wydarzenie odbędzie się w gdańskiej stoczni, miejscu narodzin ruchu Solidarności w 1980 roku. SofA potrwa od czwartku 22 sierpnia do niedzieli, 25 sierpnia.

Przez cztery dni i noce zaprezentowany zostanie różnorodny program muzyczny, którego część stanowią artyści dobrze znani unsoundowej publiczności jak chociażby BEN FROST czy HOLLY HERNDON. Obok nich na scenie pojawią się również międzynarodowe gwiazdy pokroju TANGERINE DREAM i PUSSY RIOT. Pierwsza z nich nagrywała muzykę ważną dla publiczności ery Solidarności. Aktywizmu i działań drugiej z nich nie trzeba szerzej przedstawiać. FELICITA wspólnie z ZESPOŁEM PIEŚNI I TAŃCA „ŚLĄSK” zaprezentują „Soft Power”. To widowisko zamówione przez Unsound w 2016 roku przy okazji edycji festiwalu odbywającego się pod hasłem Dislocation. ROBERT RICH da jeden ze swoich słynnych (i odbywających się coraz rzadziej) Sleep Concertów.

W programie znajduje się również premiera zupełnie nowego spektaklu punkowego teatru SIKSY, koncerty minimalistów LOTTO czy awangardowych muzyków folkowych POLMUZU. Po raz pierwszy na scenie spotkają się muzycy THE ROUND TABLE ORCHESTRA - formacji stworzonej specjalnie dla Unsoundu i Europejskiego Centrum Solidarności. W jej skład wchodzą muzycy perkusyjnej grupy Remont Pomp oraz artyści scen jazzowych i eksperymentalnych: TOMASZ GADECKI, MIKE MAJKOWSKI, RAPHAEL ROGIŃSKI, MIKOŁAJ TRZASKA i TOMASZ ZIĘTEK.

W klubie Ulica Elektryków odbędzie się dziś również afterparty z OLIVIĄ, CHINO, ELTRONEM i RUSAŁKĄ. Wstęp jest wolny.

Bilety na wszystkie wydarzenia są wciąż w sprzedaży. Wstęp na część koncertów jest wolny. Pełen program, w tym harmonogram filmów i dyskusji, można znaleźć na stronie internetowej Solidarity of Arts.