You are in the archives

Go back to the current page
←  Powrót

Aktualności

02.12.2020

„Chernobyl live”. Koncert Hildur Guðnadóttir z festiwalu Ephemera dostępny w wersji wideo na platformie VOD Barbicanu.

Live show at Ephemera Festival 2020

Współprodukowany przez Barbican, Unsound i Bestfilmsforever materiał jest zapisem koncertu Hildur Guðnadóttir, który odbył się we wrześniu w Warszawie, w ramach pierwszej edycji festiwalu Ephemera. Jego reżyserką jest Zoe Kahlert.

Nagranie wideo będzie dostępne przez 7 dni, od 4-tego do 11-ego grudnia 2020 roku na platformie VOD Barbicanu oraz na platformie DG Live Deutsche Grammophon

 

A już dziś, tj. 2-ego grudnia, Deutsche Grammophon zaprasza na spotkanie online z twórcami: Hildur Guðnadóttir, Samem Slaterem i Chrisem Watsonem. Startujemy o 17 czasu środkowoeuropejskiego. Link dostępny jest tutaj. Tematem spotkania będzie koncert oraz jego filmowa rejestracja. 

 

Kompozycja „Chernobyl live” Hildur Guðnadóttir na motywach głośnego serialu HBO została wykonana na żywo w specjalnej scenografii, której wygląd był efektem zastosowania maksymalnego reżimu sanitarnego. Wydarzenie miało miejsce w dawnej drukarni przy ulicy Mińskiej w Warszawie. Częścią eksperymentu była mała liczba widzów oraz ograniczona możliwość poruszania się. Na scenie do artystki dołączyli Sam Slater, Chris Watson, Francesco Donadello oraz Theresa Baumgartner, odpowiedzialna za scenografię i choreografię świateł. Ścieżka dźwiękowa, skomponowana przez Hildur otrzymała wiele nagród - w tym Emmy, Złotego Globa oraz tegoroczną nominację do Grammy. Artystka otrzymała również Oscara za muzykę do filmu „Joker”.

 

Hildur Guðnadóttir to islandzka wiolonczelistka i kompozytorka, znana ze swojej solowej twórczości, jak i ze współpracy z innymi artystami, m.in. z zespołem Sunn O))), Pan Sonic czy Throbbing Gristle. W swojej muzyce łączy ze sobą brzmienia klasyczne, eksperymentalne i popowe. Poza wielokrotnie nagradzaną ścieżką dźwiękową do „Jokera”, Hildur wydała cztery solowe albumy w wytwórni Touch: „Mount A” (2006), „Without Sinking” (2009), „Leyfðu Ljósinu” (2012) oraz „Saman” (2014). Guðnadóttir komponuje także muzykę do spektakli teatralnych i tanecznych.

 

Bilety na seans filmu „Hildur Guðnadóttir: Chernobyl Live” będą w sprzedaży od 4-tego do 11-ego grudnia 2020 roku. Członkowie Barbican mogą dokonywać zakupu wcześniej, bo już od 2 grudnia.

 

Materiał będzie dostępny przez 48 godzin od momentu zakupu biletu.

 

Projekt „Chernobyl Live” jest zamówieniem specjalnym Unsound Festival, Rewire, Dark Mofo i Barbican.

 

Link do platformy sprzedażowej oraz wszystkie informacje o filmie dostępne są tutaj.