You are in the archives

Go back to the current page
←  Powrót

Aktualności

16.10.2021

Czwarty dzień Unsoundu. Co na miejscu? Co online?

Czwarty dzień Unsoundu.  Co na miejscu? Co online?

Na początek najświeższe informacje dotyczące biletów. Na naszej stronie właśnie pojawila się dodatkowa pula biletów na następujące wydarzenia: „Domain” oraz „Node”. Niewielka liczba biletów na „Domain” będzie również dostępna na bramce. Jeżeli chodzi o bilety na bramce na „Node” – sprawdzajcie najświeższe informacje na naszym Telegramie lub Instagramie po północy. Bilety na „Community of Grieving” dostępne są online oraz będzie je można kupić na bramce. 


A teraz krótka zapowiedź dzisiejszego programu. Najpierw o 13:00 zapraszamy na pokaz filmów dwójki młodych artystów z Krakowa. Pierwszy z nich to „Ludzie stąd”. Historia społeczności, która w czasach PRL-u doprowadziła do powstania Arki Pana – pierwszego nowo zbudowanego kościoła na terenie Nowej Huty. Drugi tytuł to „Greed for Speed” (work in progress) Jana Moszumańskiego. Opowieść o singeli – gatunku muzycznym ze wschodniej Afryki, którego narodziny Moszumański pokazuje jako efekt transformacji ustrojowej, która wydarzyła się w Tanzanii po 1999 roku. 


Również o 13 odbędzie się spotkanie z Robertem Aikim Aubrey Lowem, twórcą muzyki do filmu „Candyman”. Lowe to nowojorski kompozytor i wykonawca, w którego działaniach kluczową rolę odgrywają głos oraz syntezator modularny. Na przestrzeni niemal dwudziestu lat udzielał się w wielu projektach, tworząc atmosferyczną, eksperymentalną muzykę.„Candyman” to jego najnowsze dzieło. Prowadzenie: muzyk oraz dziennikarz DeForrest Brown, Jr.


O 14:00 naszym gościem będzie Jennifer Lucy Allan – autorka książki „An Interrupted History of the Foghorn”, której głównym tematem są nautofony, czyli urządzenia służące do nadawania sygnałów dźwiękowych na morzu w czasie mgły. Podczas krótkiej prezentacji Allan przedstawi historię pojawienia się tych niezwykłych przedmiotów. Następnie zapraszamy na dyskusję, w której weźmie udział jeszcze jeden gość – muzyk i kompozytor Kevin Richard Martin, znany również jako The Bug.


Następnie o 15:00 słuchowisko Zosi Hołubowskiej i Julii Giertz zatytułowne „Community of Grieving”


Bohaterką kolejnego spotkania (15:45) jest Annea Lockwood,wybitna kompozytorka, która w swoich odważnych utworach już od ponad 50 lat bada wpływ dźwięków na ludzkie ciało oraz przygląda się temu, w jaki sposób słuchamy muzyki. Zapraszamy na spotkanie z artystką, które poprowadzi dziennikarka muzyczna i prezenterka radiowa Jennifer Lucy Allan.


O17:00 wystąpienie Johna Dorana. Tematem jest Salford – miasto w hrabstwie Greater Manchester o psychotycznej energii. Miejsce, w którym powstaje dziwna sztuka zdolna do przewidywania przyszłości. Bohaterami jego wystąpienia będą: D.M. Thomas i jego powieść „The White Hotel” z 1981 roku, AYA (FKA LOFT), Joy Division oraz The Fall – zespół składający się z magicznych realistów, którzy swój proroczy dar podlewali whisky i posypywali spidem.


O godzinie 18:00 “Ludzie, który śpią. Work in progres” - pokaz podsumowujący warsztaty muzycznego storytellingu prowadzone przez Aśkę Grochulską (Virtual Geishę), dla którego inspiracją jest powieść „Człowiek, który śpi” George’a Pereca.


Wydarzenia w ramach programu dziennego odbywają się fizycznie w Krakowie oraz będą dostępne online. 


Sobotni program muzyczny zaczynamy od „Community of Grieving”, słuchowiska Zosi Hołubowskiej i Julii Giertz. Koncert nie jest objęty karnetem i wymaga zakupu dodatkowego biletu. „Community” odbędzie się dwukrotnie: o 15:00 i o 17:00.


Następnie dwa wieczorne wydarzenia. Do ICE zapraszamy na „Domain”. Wystąpią: Giant Claw (online), Angel Bat Dawid, Miłosz Pękala, Hubert Zemler, Grzegorz Tarwid i Wiktor Podgórski, Shackleton & Wacław Zimpel feat. Barbara Kinga Majewska & Aleksandra Klimczak. Ostatnie nocna impreza w ramach Unsoundu 2021 odbędzie się w Hype Parku. 

Duża scena: Young Majl, ecco2k, The Bug feat. Dis Fig & Logan, Sherelle b2b RP Boo,

AceMoMa, Monster. Mała scena: Qba Janicki, We Will Fail, Naphta, De Schuurman, Diaki, Dis Fig.


Pełny program tegorocznego festiwalu znajdziesz na naszej stronie. Tutaj

Najnowsze informacje o biletach: Telegram.

Relacje z wydarzeń, zdjęcia i zapowiedzi: Instagram oraz Facebook