You are in the archives

Go back to the current page
←  Powrót

Aktualności

07.10.2019

Drugi dzień Unsoundu 2019

Drugi dzień Unsoundu 2019

Jeśli byliście wczoraj na imprezie otwarcia, to niestety nie pośpicie dzisiaj zbyt długo! Ponieważ już o 11 rano spotykamy się w Mandze, gdzie odbędzie się pierwszy koncert z serii Morning Glory. Zagra dla nas Anthony Pateras, artysta zafascynowany zagadnieniami z zakresu psychoakustyki i kwadrofonii. Wstęp jest wolny!

Zapraszamy również do udziału w unsoundowym programie dyskusyjnym. Najpierw o porozmawiamy o problemach współczesnych miast, miejskich politykach kulturalnych oraz o wpływie wydarzeń kulturalnych na środowisko. Potem rozmowa o grożącej nam zmianie klimatu - spróbujemy dowiedzieć się, jakie dzialałania na rzecz natury mają dzisiaj sens. Kolejny punkt progamu to wykład poświęcony związkom przemysłu muzycznego i największych światowych marek napojów gazowanych. Przed nami także wystąpienie Mike’a Powera, który opowie o wpływie narkotyków na środowisko naturalne oraz spotkanie z Henryką  Henryką Krzywonos-Strycharską, legendarną działaczką Solidarności. Wszystkie dyskusje odbędą się w Pałacu Krzysztofory. Wstęp jest wolny.

W Kinie Pod Baranami będzie można zobaczyć dziś dwa filmy Pierwszy film to „Hi Ai”- opowieść o relacjach między ludźmi i sztuczną inteligencją. Drugi nosi tytuł „Solidarność Według Kobiet”i jest to  historia polskiego ruchu opozycyjnego opowiedziana z perspektywy kobiet. Pokazy filmowe wymagają dodatkowego biletu, nie są objęte karnetem.

Od poniedziałku można również oglądać wystawę zatytułowaną  „Cukuwruums”. Będzie ona czynna przez cały festiwal, codziennie od 14 do 17. Jej autorem jest Ivan Seal, malarz oraz autor okładek do płyt Caratakera. Na pracę składają się: opuszczone mieszkanie na Starym Mieście, obrazy oraz obiekty oraz muzyka. 

Na koniec dnia wracamy do Mangi. Wieczór otworzy Opla, czyli duet Huberta Zemlera i Piotra Bukowskiego. Artyści zaprezentują współczesne interpretacje oberka, skupiając się na jego transowym potencjale. Następnie Lingua Ignota - amerykańska multiinstrumentalistka i wokalistka, która w swojej muzyce łączy ze sobą noise, XX-wieczny neoklasycyzm, industrial, muzykę barokową, elektronikę oraz operę. Tematem jej twórczości jest walka z przemocą oraz wyzwalanie się z pozycji ofiary. Przed Unsoundem ukazał się jej nowy album „Caligula”. Wieczór zakończy Jonathan Uliel Saldanha i jego dwa zespoły HHY & The Macumbas oraz HHY & The Kampala Unit. Artyści zabiorą nas w najciemniejsze rejony jazzu i muzyki dub. Niewielka pula biletów będzie dostępna w biurze festiwalowym i na bramce.

Przypominamy również, że przez cały festiwal można oglądać instalację Richarda Mosse’a „Incoming”, a także wystawę pocztówek dźwiękowych i grę „Everything” Davida OReilly’ego. 

Szczegółowe opisy wszystkich wydarzeń znajdują się w naszym  harmonogramie.

Biuro Festiwalowe jest otwarte każdego dnia, aż do zakończenia festiwalu. W godzinach od 12:00 do 18:00. W naszym biurze należy wymienić karnet na opaskę oraz kupić  bilety na poszczególne koncerty. Dostępność biletów na poszczególne wydarzenia można sprawdzać tutaj. Biuro Festiwalowe jak zwykle znajduje sie w Pałacu Krzysztofory na ulicy Szczepańskiej 2.