You are in the archives

Go back to the current page
←  Powrót

Aktualności

08.10.2019

Dzień Trzeci Unsoundu 2019

Dzień Trzeci Unsoundu 2019

Ten dzień również zaczynamy od porannego koncertu. Już za chwilę zagra dla nas zespół Kwartludium, który premierowo wykona kompozycje współczesnych, polskich kompozytorów: Teoniki Rożynek, Jana Duszyńskiego i Rafała Ryterskiego. Koncert poprzedzi warsztat zatytułowany „Kwartludium, roboty, arduino i game over - otwarte, interaktywne opowieści o muzyce współczesnej". Wstęp jest wolny!

W programie dyskusyjnym czeka nas tego dnia kilka ciekawych wydarzeń. Najpierw „Duchologia polska”, czyli rozmowa o stronie wizualnej polskiej transformacji. Następnie  spotkanie, w trakcie którego spróbujemy się dowiedzieć, jak możemy przełamać hegemonię mediów głównego nurtu przy pomocy idei DIY (prowadząca Nathalie Olah nie dotarła niestety do Krakowa - odbędzie się telekonferencja) oraz wspierając lokalne inicjatywy. Późnej nowojorski artysta i teoretyk mediów Deforrest Brown Jr. opowie o sytuacji czarnych osób w przemyśle muzycznym. Przed nami także rozmowa o solidarności międzygatunkowej oraz sytuacji osób queerowych na polskiej scenie klubowej. Wszystkie dyskusje odbędą się w Pałacu Krzysztofory. Wstęp jest wolny.

W Kinie Pod Baranami można zobaczyć dziś filmy: „What Is Democracy?”, w którym filozofka, reżyserka i aktywistka Astra Taylor podróżuje po świecie i krytycznie przygląda się systemom demokratycznym oraz „Hail Satan?”, dokument o Świątyni Szatana w Stanach Zjednoczonych, który pokazje, jak organizacja wykorzystuje oddolny aktywizm do walki o sprawiedliwość społeczną i równość religijną. Pokazy filmowe wymagają dodatkowego biletu, nie są objęte karnetem.

O godzinie 16:00 na Grodzkiej 43 otworzy się wystawa „Armageddon Shelter in the Shape of a Giant Cigar”. Tego dnia odbędą się równeż warsztaty. Jedne poświęcone bezpieczeństwu imprez klubowych, a podczas drugich będziemy tworzyć ziny. Gazetki będzie można kupić w trakcie festiwalu.

Przed nami także Unsoundowa transmisja na żywo z kawiarni Busz. Gospodarzem odcinka jest dziś Progrefonik, a gośćmi programu będą Łukasz Warna-Wiesławski aka Rusałka (współkurator Unsoundu), Dreamcrusher oraz Semprey. Wstęp jest wolny. Można także słuchać i oglądać online (na Facebookach Progrefonika i Unsoundu).

W Mandze wieczór otworzy Zvanai, nowy zespół Kamila Szuszkiewicza, który w muzyce ludowej ze Wschodniej Europy poszukuje transowych brzmień. Później Ka Baird - amerykańska multiinstrumentalistka, która inspiracji poszukuje w obrzędach i rytuałach. Ze Stanów przyleci również Dreamcrusher, czyli noisowy, nihilistyczno-queerowy głos z Nowego Jorku. Często publikuje i gra koncerty, które w dużej mierze oparte są na interakcji z publicznością. Wieczór zakończy Japoński zespół Goat. Jego członkowie posługują się gitarą, basem, saksofonem i perkusją z bezlitosnym minimalizmem. Tworzą w ten sposób muzykę, która zaciera granice między awangardą a rockiem. Niewielka pula biletów będzie dostępna na bramce.

Po szczegóły dotyczące wszystkich dzisiejszych wydarzeń odsyłamy do harmonogramu.

Biuro Festiwalowe jest otwarte każdego dnia do końca festiwalu, od 12:00 do 18:00. Posiadacze karnetów mogą odebrać tu opaskę. W biurze można nabyć również bilety na poszczególne koncerty. Odsyłamy do podstrony biletowej w celu sprawdzenia dostępności. Adres biura to Pałac Krzysztofory, Szczepańska 2.