You are in the archives

Go back to the current page
←  Powrót

Aktualności

09.10.2019

Czwarty Dzień Unsoundu 2019

Czwarty Dzień Unsoundu 2019

Dziś ostatni koncert z serii Morning Glory. o 11 rano w Mandze wystąpi zespół Bastarda, który reinterpretuje średniowieczną muzykę pogrzebową. Wstęp jest wolny!

Zapraszamy również do uczestnictwa w programie dyskusyjnym. Najpierw prezentacja na temat alternatywnych źródeł energii oraz idei DIY, następnie dyskusja, w trakcie której będziemy rozmawiać o tym, jak wspierać się walcząc z opresją i nierównościami społecznymi. Przed nami także dyskusja na temat międzykulturowej współpracy na przykładzie studia w Kampali. W trakcie kolejnej prezentacji będziemy zastanawiamy sie nad tym, czy XXI wiek może się okazać mniej posępny, niż to współcześnie zakładamy?

Na koniec prezentacja na temat znaczenia muzyki w przemianach społecznych. Dyskusje odbywają się codziennie w Pałacu Krzysztofory. Wstęp jest wolny!

W Kinie Pod Baranami można zobaczyć dziś 3 filmy: „Black to Techno”, film krótkometrażowy o muzyce techno z Detroi, „Stabat Mater Dolorosa”, punkowy musical z Siksą w roli głównej oraz “Anthropocene”- dokument ukazujący negatywny wpływ ludzi na środowisko naturalne. Pokazy filmowe wymagają dodatkowego biletu, nie są objęte karnetem.

W trakcie warsztatów w Spółdzielni Ogniwo będziemy poszukiwać queerowych dźwięków. W Hevre odbędzie się warsztat poświęcony hakowaniu filmów dokumentalnych. Z kolei Luke Turner, autor książki „Out of the Woods”, zabierze publiczność na spacer po Lesie Wolskim, opowiadając podczas niego o queerowym potencjale lasów, złudnej opozycji natura-kultura oraz o konfrontacji z lękami dotyczącymi ludzkiej seksualności.

Gospodarzem streamu z kawiarni Busz jest dziś Noizz. Gośćmi programu będą CCL, Baby Meelo i Beniovska. Wstęp jest wolny. Można oglądać online.

Wieczorny koncert, którego gwiazdami są Felicia Atkinson i The Necks odbędzie się w „Kopalni Soli Wieliczka”. Uwaga, prosimy o pojawienie się w Wieliczce punktualnie! Przewóz wszystkich widzów do sali koncertowej zajmie dużo czasu, więc przybywając na ostatnią chwilę ryzykujecie przegapienie koncertu. Pociąg do Wieliczki odjeżdża ze stacji Kraków Główny o 17:09. Najpierw czeka nas ambientowy set Philipa Sherburne’a.

Następnie koncert Felicii Atkinson, francuskiej artystki, która zajmuje się tworzeniem muzyki elektroakustycznej. Jej ostatni album powstał podczas trasy koncertowej, którą artystka pokonała będąc w ciąży. Atkinson oswajała się z nowa sytuacją w swoim życiu oraz pozbawionymi charakteru pokojami hotelowymi nagrywając własny głos, śpiew ptaków i proste melodie. Jako ostatni w Kopalni Soli wystąpią The Necks - australijskie trio avant-jazzowe, znane z długich improwizowanych utworów o hipnotyzujących właściwościach. Mówi się o nich, że są jednymi z najlepszych instrumentalistów na świecie i trudno się z tym nie zgodzić. Dołączy do nich Sinfonietta Cracovia pod batutą znakomitego izraelskiego dyrygenta Ilana Volkova. Koncert jest całkowicie wyprzedany. 

Polecamy powrót do Krakowa autobusem miejskim linii 304, który zabierze was do stacji Kraków Główny. To niedaleko klubu Szpitalna 1, gdzie siły połączą ze sobą Club Chai z Oakland i Room 4 Resistance z Berlina. Oba kolektywy zajmują się budowaniem społeczności wokół muzyki klubowej oraz wspieraniem didżejek i producentek, które określają się jako queerowe/niebinarne. Niewielka pula biletów będzie dostępna na bramce. Impreza nie jest objęta Karnetem Tygodniowym. 

Po szczegóły dotyczące wszystkich dzisiejszych wydarzeń odsyłamy do harmonogramu.

Biuro Festiwalowe jest otwarte każdego dnia do końca festiwalu, od 12:00 do 18:00. Posiadacze karnetów mogą odebrać tu opaskę. W biurze można nabyć również bilety na poszczególne koncerty. Odsyłamy do podstrony biletowej w celu sprawdzenia dostępności. Adres biura to Pałac Krzysztofory, Szczepańska 2.