You are in the archives

Go back to the current page
←  Powrót

Aktualności

10.10.2019

Piąty dzień Unsoundu 2019. Witamy posiadaczy Karnetów Weekendowych i Karnetów Forum

Piąty dzień Unsoundu 2019. Witamy posiadaczy Karnetów Weekendowych i Karnetów Forum

Unsoundowy weekend rozpoczynamy już w czwartek. Witamy wszystkich posiadaczy karnetów weekendowych oraz karnetów Forum. Pamiętajcie, aby wymienić swoje karnety na opaski w naszym biurze festiwalowym w Pałacu Krzysztofory na ul. Szczepańskiej 2. Biuro jest czynne od 12:00 do 18:00.

Od dzisiaj do soboty możecie wybrać się na krytyczną wycieczkę meleksem po Kazimierzu, podczas której dowiecie się o konfliktach, niuansach i kulturowym zagubieniu żydowskiej dzielnicy Krakowa. Wycieczki nie są objęte karnetem. Więcej informacji na poświęconej im podstronie.

Program dyskusyjny owtorzy dziś Mat Dyhurst, który przedstawi referat na temat pojęcia „muzyka niezależna”. Następnie, Metahaven opowie o swoim filmie „The Sprawl (Propaganda About Propaganda)”. Porozmawiamy również o muzyce klubowej poza Europą i Stanami Zjednoczonymi, o odpowiedzialności w necie oraz o relacji pomiędzy kontrkulturą i pieniędzmi. Dyskusje odbywają się codziennie w Pałacu Krzysztofory. Wstęp jest wolny!

W Kinie Pod Baranami można zobaczyć dziś filmy: „Dobra Zmiana” i „Mój Kraj, Taki Piękny” opowiadające o podziałach politycznych w Polsce oraz „The Brink”, dokument o alt-rightowym populiście amerykańskim Steve’ie Bannonie. Pokazy filmowe wymagają dodatkowego biletu, nie są objęte karnetem.

Redaktor naczelny Resident Advisor Aaron Coultate poprowadzi dziś warsztaty z dziennikarstwa muzycznego. W tym samym miejscu spotkamy się również podczas kolejnej audycji Unsound Transmission. Tym razem w roli prowadzących dziennikarze The Quietus. Gośćmi będą Dr Ted i DEBONAIR.

Wieczorem w Kinie Kijów, Eli Keszler (perkusja) i Nate Boyce (gitara preparowana, wizualizacje) zaprezentują po raz pierwszy w Europie nowe widowisko audiowizualne zatytułowane „Pedagogy”. Jego tematem jest szeroko rozumiana „instrumentalizacja”- jako kategoria muzyczna, psychologiczna i socjologiczna. Premierę nowego audiowizualnego widowiska przygotował także The Caretaker. Artysta dokumentuje proces utraty pamięci, opowiada o stracie, ale narzędzia, którymi się posługuje to empatia i wyobraźnia. Za stronę wizualną odpowiedzialni są malarz Ivan Seal i VJ Weirdcore. Niewielka liczba biletów może być dostępna na bramce, ale nie jesteśmy w stanie zagwarantować wstępu. 

W nocy spotykamy się w Hotelu Forum, gdzie odbędzie się pierwsza z trzech większych imprez. W trzech salach usłyszeć będzie można wiele gatunków muzycznych w niecodziennych połączeniach. Będzie tanecznie i eksperymentalnie. Gabberowo i rytualnie. Posłuchamy także hardkorowego techno, rave’u, dubu, dancehallu, reggaetonu oraz house’u i techno. Zapraszamy do muzycznych poszukiwań - bilety będą dostępne na bramce. 

Po szczegóły dotyczące wszystkich dzisiejszych wydarzeń odsyłamy do harmonogramu.

Biuro Festiwalowe jest otwarte każdego dnia do końca festiwalu, od 12:00 do 18:00. Posiadacze karnetów mogą odebrać tu opaskę. W biurze można nabyć również bilety na poszczególne koncerty. Odsyłamy do podstrony biletowej w celu sprawdzenia dostępności. Adres biura to Pałac Krzysztofory, Szczepańska 2.