You are in the archives

Go back to the current page
←  Powrót

Aktualności

12.10.2019

Siódmy dzień Unsoundu 2019

Siódmy dzień Unsoundu 2019

Dzień zaczynamy od Targów Małych Wydawców w Hevre.  Zachęcamy gorąco do odwiedzin, bowiem zaprezentują się najciekawsze wytwórnie z całej Polski. Jesteśmy pewni, że wyjdziecie z targów z płytą (albo kilkoma)! 

Pamiętajcie też, że możecie wciąż wybrać się na krytyczną wycieczkę meleksem po Kazimierzu. Organizuje je krakowski kolektyw sztuk żydowskich Festivalt. Zapraszamy też na wystawy

W programie dyskusyjnym odbędą się dziś dwa spotkania z artystami. Robert Henke opowie o swoim projekcie “CBM 8032 AV”, a Matmos wezmą udział w wywiadzie z serii Invisible Jukebox dla The Wire. Duet będzie komentować na żywo przygotowane dla nich nagrania. Później spotkamy się z Kubą Szrederem, który opowie o użyteczności sztuki w czasie kryzysu. Dyskusje odbywają się codziennie w Pałacu Krzysztofory. Wstęp jest wolny!

Drugie seminarium poświęcone książce “Unsound:Undead” odbędzie się w Massolit Books. Paul Purgas z Emptyset i Ayesha Hameed będą prowadzić dyskusje na temat rozdziałów ich autorstwa. Anna Marjankowska poprowadzi z kolei warsztaty dla prekariuszy uciskanych przez współczesny kapitalizm.

Dziś w Kinie Pod Baranami pokaz filmu “Putin’s Witnesses” opowiadającego o pierwszym roku prezydentury Vladimira Putina. Film próbuje odpowiedzieć na pytanie kiedy cisza staje się współudziałem. Pokazy filmowe wymagają dodatkowego biletu, nie są objęte karnetem.

Po południu Hildur Guðnadóttir zaprezentuje muzykę z serialu “Czarnobyl”, za którą  artystka została nagrodzona statuetką Emmy. To muzyka, w której oprócz instrumentów słychać także nagrania terenowe z Ignaliny na Litwie, siostrzanej elektrowni Czarnobyla. Światowa premiera koncertu odbędzie się w opuszczonej fabryce. Materiał zostanie zaprezentowany przy użyciu wielokanałowego systemu nagłośnieniowego. Artystce towarzyszyć będą Sam Slater i Chris Watson, którzy pomogli jej zrealizować nagrania. Za oświetlenie odpowiada Theresa Baumgartner. Dźwięk uprzestrzennia Francesco Donadello. Koncert nie jest objęty karnetem. Bilety nie będą dostępne na bramce. Wydarzenie odbędzie się jednak ponownie już jutro. Bilety na drugą sesję są wciąż dostępne

Wieczór w ICE  w całości będzie poświęcony wspólnotowemu charakterowi muzyki. Polski kompozytor Dominik Strycharski wystąpi po raz pierwszy na żywo z muzyką do filmu „Symfonia Fabryki Ursus”, w którym byli pracownicy fabryki traktorów odtwarzają gesty, czynności oraz dźwięki związane z ich dawną pracą. Strycharski zaprezentuje tę ścieżkę dźwiękową na żywo w towarzystwie swojego zespołu oraz muzyków Orkiestry Dętej Ziemi Mazowieckiej – robotniczego zespołu muzycznego, który również został sportretowany w filmie. Nasza kolejna gościni to Klein – brytyjska artystka, która dzieciństwo spędziła pomiędzy Anglią a Nigerią. Tym razem towarzyszyć jej będą jazzowi muzycy. Ich wspólne widowisko ma charakter immersyjny i jest zatytułowane „Lifetime”. Holly Herndon zaprezentuje „Proto”, materiał opowiadający o wspólnotowości, tradycji oraz badający granicę pomiędzy sztuką stworzoną przez człowieka a tą wygenerowaną przez AI. Niewielka pula biletów może być dostępna na bramce, ale nie jesteśmy w stanie zagwarantować wstępu.

Na koniec ostatnia już wielka impreza w Hotelu Forum. W czterech salach zobaczyć będzie można światowe premiery nowych widowski, wyjątkowe współpracę artystyczne i międzygatunkowe spotkania. Wybrzmią industrialne pieśni inspirowane poezją przedkoraniczną, eksperymentalne techno, klasyczne brzmienia z Detroit, tanzańskie singeli i… free jazz. Zapowiada się kolejna pamiętna noc! Poranek przywitamy przedłużonym setem b2b Eris Drew i Octo Octy. Niewielka pula biletów będzie dostępna na bramce po 2 w nocy. Ich liczba zależy od ilości wolnego miejsca w środku. Muzyka będzie grać do 7 rano, będzie jeszcze sporo czasu, by się nią nacieszyć.

Po szczegóły dotyczące wszystkich dzisiejszych wydarzeń odsyłamy do harmonogramu. 

Biuro Festiwalowe jest otwarte każdego dnia do końca festiwalu, od 12:00 do 18:00. Posiadacze karnetów mogą odebrać tu opaskę. W biurze można nabyć również bilety na poszczególne koncerty. Odsyłamy do podstrony biletowej w celu sprawdzenia dostępności. Adres biura to Pałac Krzysztofory, Szczepańska 2.