You are in the archives

Go back to the current page
←  Powrót

Aktualności

13.10.2019

Ósmy Dzień Unsoundu 2019

Ósmy Dzień Unsoundu 2019

Trudno w to uwierzyć, ale przed nami ostatni dzień Unsoundu!  

Zaczynamy o 12 w Hotelu Puro na Kazimierzu, gdzie "brunchowego" seta zagrają Bambino Sound System. Zapraszamy do posłuchania trzeszczących pocztówek dźwiękowych.

W Kinie pod Baranami dziś tylko jeden pokaz, „Symfonii fabryki Ursus”- filmu Jaśminy Wójcik, który opowiada o pracownikach dawnej fabryki traktorów. „Symfonia” łączy w sobie narracje dokumentalną z choreografią i pamięcią ciała. Autorem ścieżki dźwiękowej do filmu jest Dominik Strycharski. Pokaz filmowy wymaga dodatkowego biletu, nie jest objęty karnetem.

Następnie zapraszamy do pofabrycznej przestrzeni Telkom-Telos na powtórny koncert Hildur Guðnadóttir, która zaprezentuje muzykę do filmu „Czarnobyl”. Bilety na to wydarzenie będą dostępne przez Going, w biurze festiwalowym i bramce. 

Przed nami także ostatnie spotkanie w ramach programu dyskusyjnego. Tym razem będzie to rozmowa na temat etycznych aspektów kultury klubowej. Udział wezmą Monster z Oramics oraz Luz Diaz z unsoundowego zespołu Mutual Respect i Room 4 Resistance. Prowadzenie: Maya-Roisin Slater z „Resident Advisor”. Ostatnią transmisję z Buszu poprowadzi dziś James Gormley z The Wire. Gośćmi będą MUKA.

Koncert finałowy festiwalu odbędzie się we wspaniałych wnętrzach Teatru im. Juliusza Słowackiego. Przed nami Matmos oraz The Round Table Orchestra.

Ostatni album Matmos zatytułowany jest „Plastic Anniversary” i powstał wyłącznie przy użyciu obiektów z plastiku. Z kolei The Round Table Orchestra to formacja, która została powołana do życia przez Europejskie Centrum Solidarności oraz Festiwal Unsound. W skład grupy wchodzą muzycy Remont Pomp, perkusyjnego ansamblu, którego członkami są artyści z niepełnosprawnościami oraz bez nich . Druga część orkiestry to trójka artystów działających na pograniczu muzyki jazzowej i eksperymentalnej: Mikołaj Trzaska (saksofon, klarnet), Raphael Rogiński (gitara), Tomasz Gadecki (saksofon) oraz Adam Żuchowski (kontrabas).

Bilety na to wydarzenie zostały już wyprzedane. Jednak ze względu na duże zainteresowanie postanowiliśmy zorganizowac dodatkowy występ Matmos, który odbędzie się o 17:30. Bilety będą dostępne na bramce, w biurze festiwalowym oraz Going

Impreza zamknięcia z kolei odbędzie się w Kuchni w Hotelu Forum. To już ostatnia noc Unsoundu, ale zamierzamy wycisnąć z niej jak najwięcej. Pomogą w tym radosne sety z pogranicza muzyki tanecznej. Portugalska producentka Violet wystąpi na żywo, prezentując swoje rozmarzone brzmienie oparte na połamanych beatach i łagodnych dźwiękach syntezatora. Monster i Nazira zamkną noc znakomitą selekcją techno, house’u i muzyki rave. Otwierają Seltron 400 - czyli Eltron we współpracy z SLG - oraz Semprey.

To już wszystko w tym roku! Do zobaczenia w 2020!