You are in the archives

Go back to the current page
←  Powrót

Aktualności

19.11.2019

Program nowojorskiego Unsoundu wzbogaca się o koncerty Sophie i Jlin oraz dyskusje. Koncert Felicity i Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” przeniesiony na 8 grudnia. Amnesia Scanner nie wystąpi.

Program nowojorskiego Unsoundu wzbogaca się o koncerty Sophie i Jlin oraz dyskusje. Koncert Felicity i Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” przeniesiony na 8 grudnia. Amnesia Scanner nie wystąpi.

Nowojorska edycja festiwalu Unsound odbędzie się już w ten weekend. Główna część programu odbędzie się 23 listopada w Knockdown Center. W programie znajdują się m.in. Tim Hecker z Konoyo Ensemble - grupą muzyków dworskich z Japonii, The Bug z Miss Red, Grouper w projekcie Nivhek, Caterina Barbieri oraz reprezentacja lokalnej sceny noise’owo-elektronicznej.  

Niestety z przyczyn wizowych jesteśmy zmuszeni przełożyć koncert „Soft Power” Felicity, brytyjskiego producenta o polskich korzeniach i Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Jego nowa data to 8 grudnia. Miejsce pozostaje bez zmian. Z przyczyn osobistych, do Nowego Jorku nie dotrze w ogóle zespół Amnesia Scanner. Przepraszamy najmocniej za zmiany w programie. 

Do programu dołączą SOPHIE oraz JLIN, dwie z najbardziej innowacyjnych artystek ostatnich lat. Pierwsza z nich zaciera granice między muzyka popową i eksperymentalną, czego efektem jest znakomity album „The Oil of Every Pearl’s Un-Insides”. Sophie zagra dwugodzinnego live seta. Jlin wywodzi się z chicagowskiej sceny footworkowej, ale wypracowała sobie brzmienie oparte na skomplikowanych rytmach, które wykracza poza łamy jakiegokolwiek gatunku. Producentka wykona materiał ze swoich uznanych krytycznie albumów „Dark Energy” i „Black Origami” oraz nowe kompozycje. 

23 listopada w Knockdown Center odbędą się również dwa spotkania z artystami. Podczas pierwszego z nich, o swojej twórczości opowiedzą Jlin i Miss Red. Moderuje Antònia Folguera, kuratorka Sónar+D, konferencji poświęconej technologiom kreatywnym prowadzonej przez festiwal Sónar. Drugie spotkanie będzie poświęcone polskiej muzyce i tańcowi oraz sposobom, w jakie artyści dają drugie życie tradycyjnym formom, czasem nawet o kilkusetletniej historii. Udział biorą Katarzyna Smoluk-Moczydłowska i Robert Niziński z zespołu Księżyc, Felicita i dyrektorka wykonawcza festiwalu Unsound, Gosia Płysa. Moderuje Andy Battaglia, redaktor magazynu ARTnews i doradca programowy festiwalu. 

Księżyc wystąpi w Nowym Jorku 22 listopada w St. Peter’s Church w Chelsea. Koncert jest darmowy, ale wszystkie wejściówki zostały już zarezerwowane. Zapraszamy jednak na miejsce wydarzenia. Jeśli zostaną wolne miejsca, zaczniemy wpuszczać kolejnych gości. 

Bilety do Knockdown Center są wciąż w sprzedaży. Można je kupić za pośrednictwem serwisu Eventbrite i Resident Advisora

Na stronie unsound.pl znaleźć można pełny harmonogram wydarzenia oraz informacje o artystach.