You are in the archives

Go back to the current page
←  Powrót

Aktualności

30.11.2021

Nagrania koncertów z Unsoundu 2021 dostępne na PLAY Kraków do 5 grudnia

weavings_zuza_sosnowska

W związku z licznymi prośbami dotyczącymi nagrań z koncertów z Unsoundu 2021, postanowiliśmy przedłużyć ich dostępność online do niedzieli 5 grudnia. Prezentowane wydarzenia powstały na specjalne zamówienie festiwalu. Wszystkie materiały obejrzeć można na platformie streamingowej PLAY Kraków – kliknij tutaj. 


Weavings” to wymyślona i kuratorowana przez Nicolása Jaara wieloosobowa improwizacja. Na scenie pojawili się artyści i artystki z całego świata: Aho Ssan, Angel Bat Dawid, Antonina Nowacka, Khyam Allami, Oren Ambarchi, Pak Yan Lau, Pawełl Szamburski, Raphael Rogiński, Resina, Tomoko Sauvage oraz Valentina Magaletti. Sam Nicolás Jaar również wystąpił oraz był odpowiedzialny za zmiksowanie całości.


Nowy projekt Shackletona i Wacława ZimplaThe Spirit Still Remains”, napisany na klarnet, elektronikę oraz głos. Wokalnie udzieliły się w nim Barbara Kinga Majewska oraz Aleksandra Klimczak.


Community of GrievingZosi Hołubowskiej i Julii Giertz – wspólnotowe doświadczenie łączące w sobie głos, muzykę, choreografię i elementy scenograficzne.


Wspólny koncert Bastardy, polskiego zespołu zajmującego się reinterpretowaniem średniowiecznej muzyki pogrzebowej oraz pochodzącego z miejscowości Nalchik w Rosji Jrpjeja, grającego post-tradycyjną muzykę czerkieską.


Dokumentacja „Piano Burning” – performansu Annei Lockwood, w trakcie którego performerka podpaliła niesprawne pianino oraz grała na nim tak długo, aż instrument został pochłonięty przez płomienie. Wydarzenie odbyło się 17 października 2021 roku. Na płonącym instrumencie zagrała pianistka Martyna Zakrzewska.


Udostępniliśmy również wybrane wydarzenia z programu dziennego oraz krótkie wywiady z artystami i artystkami. Można je znaleźć zarówno na PLAY Kraków, jak i na Youtubie Unsoundu


Zapraszamy do oglądania i słuchanie! Miłego odbioru!