You are in the archives

Go back to the current page
←  Powrót

Detale miejsca

Kopalnia Soli „Wieliczka”

Daniłowicza 10, Wieliczka

Opis

Kopalnia Soli „Wieliczka” jest oficjalnym Pomnikiem Historii. To zdecydowanie najstarsze z miejsc, w których gości festiwal. Kopalnia zaczęła działać w XIII wieku. Górnicy przestali wydobywać sól dopiero w 2007 roku. Dziś, można w niej zwiedzać zabytkowe tunele, rzeźby czy kaplice. Można tam również wybrać się nad podziemne jezioro. W kopalni znajduje się również sala koncertowa.


Prosimy pamiętać, że środowy koncert w Kopalni Soli Wieliczka jest poza Krakowem i nie dość, że dojazd trwa ok. 30 minut, to jeszcze wszyscy muszą zjechać głęboko pod ziemię. Żeby nie ryzykować spóźnienia na koncert, polecamy pociągi odjeżdżające ze stacji Kraków Główny o godzinach 17:09 i 18:29.


Kolejną opcją transportu do Wieliczki jest autobus 304 w kierunku Wieliczka Kampus. Dojazd autobusem zajmuje około godziny w zależności od korków. Przystanek Dworzec Główny Zachód znajduje się na ulicy Ogrodowej na przeciwko Galerii Krakowskiej. Rekomendowane godziny odjazdów to: 16:36pm i 16:46. 


Ostatni pociąg z Wieliczki do Krakowa odjeżdża o godzinie 21:48, dlatego jeżeli będziecie chcieli wrócić do Krakowa za pomocą transportu publicznego, w drodze powrotnej sugerujemy również autobus 304 jadący w kierunku Dworzec Główny Zachód. Rekomendowane godziny odjazdów to: 22:34, 22:54 i 23:14 (ostatni autobus).


Ze względu na to, że wydarzenie ma miejsce pod ziemią, uczestnictwo osób z epilepsją, klaustrofobią oraz podatnych na ataki paniki nie jest wskazane. Palenie pod ziemią nie jest dozwolone. Proszę pamiętać, że powrót na górę jest równoznaczny z opuszczeniem koncertu. Przypominamy również o wygodnych butach oraz ciepłych ubraniach, ponieważ w pod ziemią temperatura znacznie spada.