Go Vote!
←  Back

Go Vote!

Go Vote!

The last day of Unsound is also an election day in Poland. This page contains information in Polish on how to add yourself to the registry of Kraków voters.

Wybory parlamentarne odbędą się w tym roku 13 października, w ostatni dzień festiwalu. Zachęcamy was bardzo mocno do dopisania się do spisu wyborców w Krakowie. To bardzo proste!


Masz dwie opcje.


DOPISZ SIĘ DO SPISU WYBORCÓW


Jeśli chcesz głosować w miejscu, w którym będziesz przebywać w dniu wyborów dopisz się do spisu wyborców przez Internet lub w urzędzie.Przez Internet: Potrzebujesz profilu zaufanego (eGO) lub e-dowodu. Założenie takiego profilu zajmuje około 10 minut.W Urzędzie: Złóż samodzielnie napisany wniosek o dopisanie do spisu wyborców.Przy składaniu wniosku podajcie adres, pod którym będziecie mieszkać, żeby wniosek trafił do odpowiedniego urzędu gminy, np. ul. Marii Konopnickiej 28.


WNIOSEK O DOPISANIE SIĘ DO SPISU WYBORCÓW ZŁÓŻ NAJPÓŹNIEJ 5 DNI PRZED WYBORAMI - CZYLI DO 8 PAŹDZIERNIKA.


Nie czekaj do ostatniej chwili, gdyż procedura może potrwać nawet kilka dni. Wynika to z tego, że urzędnik najpierw musi sprawdzić dane podane przez ciebie we wniosku i skontaktować się z urzędem gminy, który wpisał cię do rejestru wyborców.


WEŹ ZAŚWIADCZENIE O PRAWIE DO GŁOSOWANIA Z URZĘDU GMINY


Nie wiesz gdzie będziesz 13 października? Nie szkodzi, możesz głosować!Idź do swojego urzędu gminy, właściwego dla twojego miejsca zameldowania na pobyt stały lub w którym dopisano cię do rejestru wyborców na twój wniosek i pobierz odpowiednie zaświadczenie.Z zaświadczeniem możesz głosować w dowolnym lokalu wyborczym.


TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW MIJA 11 PAŹDZIERNIKA. NIE ZWLEKAJ, PROCEDURA MOŻE POTRWAĆ KILKA DNI.


IDŹ NA WYBORY I ZAGŁOSUJ


Lokale wyborcze otwarte są w dniu 13 października od godziny 07:00 do godziny 21:00.Znajdź chwilę by oddać ważny głos, np. wracając z imprezy z Forum, w drodze na panel dyskusyjny lub w drodze na koncert w Teatrze Słowackiego.


WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ NA WWW.GOV.PL.


Oto mapa lokali wyborczych, które znajdują w pobliżu festiwalowych miejsc: [KLIK]


PS. Kto nie głosuje, ten nie wchodzi na imprezę zamknięcia.