Siódmy dzień Unsoundu. Co w programie?

Przeglądasz stronę archiwalną

Powrót do strony głównej
←  Powrót

Aktualności

15.10.2022

Siódmy dzień Unsoundu. Co w programie?

Siódmy dzień Unsoundu. Co w programie?

Po długiej klubowej nocy zapraszamy do PURO na ambientowy brunch z Perilą, której dwugodzinny set pełen urzekających dźwięków zresetuje nasze uszy i pomoże nabrać sił. Idealny moment na kawę i późne śniadanie.

 

W tym samym czasie odbywać się będą warsztaty DJ-skie w języku ukraińskim. Uczestnicy i uczestniczki zapoznają się z podstawowymi technikami miksowania muzyki elektronicznej, zobaczą, jak wygląda podstawowy setup DJ–ski oraz nauczą się go obsługiwać. Zarejestruj się przez naszą stronę i przyjdź na zajęcia z własną muzyką wgraną na USB.

 

W klubie Betel pojawią się niezależne wytwórnie i zaprezentują swoje wydawnictwa na winylach, płytach CD, kasetach i nie tylko. Będzie można zrobić zakupy, porozmawiać z wydawcami/ wydawczyniami, zapytać o plany, ponarzekać lub wspólnie posłuchać muzyki.

 

Program dyskusyjny rozpoczniemy w Pałacu Krzysztofory o godzinie 13:00. W rozmowie z Marianą Berezovską z magazynu „Borshch” raperka Alyona Alyona opowie o tym, jak cierpienie zmotywowało społeczeństwo ukraińskie do solidarnego działania i praktykowania wzajemnego wsparcia. Nasze gościnie będą zastanawiały się nad tym, czy artyści i artystki mogą pomóc w leczeniu kolektywnej traumy.

 

O 14:30 w klubie Poczta Główna wystąpi Jacek Sienkiewicz, pionier polskiej sceny techno (grał nawet podczas pierwszej unsoundowej klubowej nocy w 2005 roku), który w ostatnim czasie skierował się w stronę bardziej eksperymentalnych brzmień. Tego wieczoru zagra materiał ze swojej nowej płyty zatytułowanej „Pristine”. Następnie, ze swoim nowym live actem pojawi się felicita – osoba DJ-ska i producencka związana z wydawnictwem PC Music. Wydarzenie jest już wyprzedane, ale niewielka pula biletów może pojawić się na bramce.

 

O godzinie 15:00 w Hevre na Kazimierzu odbędzie się performans Lou Drago pt. „Fragments for Affinity”. W swoich ostatnich działaniach Drago zajmuje się szukaniem punktów wspólnych pomiędzy różnymi grupami, które doświadczają opresji ze strony neoliberalizmu. Artysta próbuje w ten sposób zachęcić niezadowoloną i podzieloną lewicę do pracy na rzecz odnowienia zbiorowej wyobraźni. 


O godzinie 17:00 zapraszamy do Baru Bałtyk na zmysłowe i wielosmakowe wydarzenie Fizzy Aperitivo, idealne do złapania oddechu przed kolejnymi koncertami. Przygotowana przez Polę Salicką i Polę Sutryk jadalna instalacja jest inspirowana tematem tegorocznego Unsoundu, czyli Bubbles. Będziemy poruszać się pomiędzy koloniami i konstelacjami bąbli i bąbelków tworzących musujący ekosystem. Wegetariańskiego i wegańskiego aperitivo będzie można smakować w towarzystwie naturalnego wina z Baru Bałtyk. To wydarzenie nie jest objęte karnetem. Biletem wstępu na Fizzy Aperitivo jest cegiełka w wysokości 20 zł (lub więcej).

 

Następnie w ICE Kraków czekają nas aż trzy premierowe koncerty. Najpierw audiowizualne

show włoskiego artysty Heith. Jego najnowsza płyta, będąca hipnotyzującym, rytualistycznym soundscapem ukaże się wkrótce nakładem berlińskiego wydawnictwa PAN. Heithowi towarzyszyć będą perkusista Jacopo Battaglia z zespołu Zu, multiinstrumentalista Leonardo Rubboli oraz studio Declino, zajmujące się visual designem. Następnie Robin Fox zaprezentuje „Triptych”, swój nowy materiał inspirowanym postacią Stanisława Ostoji-Kotkowskiego – polskiego artysty, który mieszkał w Australii i był jednym z pionierów sztuki laserowej. Pełna kolorów geometria zaprojektowana specjalnie do wnętrza sali ICE zostanie stworzona przy pomocy zsynchronizowanych ze sobą projektorów RGB. Kolejna premiera to Osmium – kwartet składający się z laureatki Oscara Hildur Guðnadóttir, zdobywcy Grammy Sama Slatera, Jamesa Ginzburga z industrialno-eksperymentalnego duetu Emptyset oraz jedynego w swoim rodzaju Rully’ego Shabary, wokalisty indonezyjskiego zespołu Senyawa.

 

Noc klubowa na Kamiennej rozpocznie się o godzinie 21:00. Polski hip-hopowy skład Tonfa pojawił się na ostatnim albumie warszawskiego producenta 1988. Teraz artyści spotkają się ponownie na specjalnym koncercie w Main Bubble na Kamiennej 12. Ukraińska ikona rapu Alyona Alyona zaprezentuje energetyczny występ pełen bitów, emocji i humoru. Kode9 wystąpi z audiowizualną premierą materiału z nowego albumu “Escapology”, osnutego wokół dzieła z gatunku sonic fiction. W występie 700 Bliss wykręcone klubowe brzmienia DJ Haram zderzą się z kunsztem słownym Moor Mother. Usłyszymy również sety DJ-skie - Bored Lord z Los Angeles i Ariel Zetina z Chicago wystąpią po raz pierwszy w Europie z setem b2b pełnym euforycznych rytmów. Za dekami pojawi się także założyciel wytwórni Timedance, eklektyczny DJ Batu oraz testująca granice klubowej muzyki Nkisi.


W Side Bubble usłyszymy polską artystkę FOQL,która wystąpi z premierowym materiałem. Tego samego wieczoru na scenie pojawi się Pimpon – polski perkusista, który w swojej twórczości awangardę łączy z popem. Z przyczyn od nas niezależnych południowo-afrykański producent Virgo Deep nie pojawi się na tegorocznym Unsoundzie. Jego miejsce zajmie włosko-iworyjski procucent DJ Ehua. Z setem DJ-skim pojawi się także Lila Tirando (mieszkająca w Urugwaju artystka, łącząca ze sobą latynoskie gatunki klubowe, holenderski hardcore oraz muzykę basową z Wielkiej Brytanii). Eksperymenty na parkiecie zapewni DJ Narciso ze składu RS Produções (portugalska wytwórnia Príncipe), a Kode9 zagra premierowego seta b2b z Timem Reaperem. Ponadto OK Williams – pochodząca z Wielkiej Brytanii DJ-ka znana z eklektycznych występów pełnych UK funku, drillu, techno, jungli i house’ów.


W sprzedaży właśnie pojawiła się niewielka, dodatkowa pula biletów – tutaj. Na razie nie wiemy, czy pojawi się możliwość kupienia biletu na bramce. Zanim wybierzecie się na Kamienną 12, prosimy sprawdzajcie wcześniej najświeższe informacje na naszym Telegramie. 


O 7:00 rano rozpocznie się i potrwa do godziny 15:00 after w klubie 89 zorganizowany przez Mazury Club. Mazury Club to autorski cykl imprez artystki wizualnej, Karoliny Mełnickiej, traktującej event jako medium wyrazu artystycznego. W 89 zagrają: Chickenmilk dot com (DE), Jśa (DE/PL), k:i:o:s:k (PL), Krzysztof (PL) oraz Julek Ploski (PL), odbędzie się też występ ukraińsko-białoruskiej drag queen i producentki muzycznej LAVA XXX. Bilety na to wydarzenie dostępne są online oraz będą do kupienia na bramce.