Przeglądasz stronę archiwalną

Powrót do strony głównej
←  Powrót

Aktualności

02.08.2021

Warszawski festiwal Ephemera ogłasza drugą część artystów, którzy znaleźli się w tegorocznym programie. Bilety na wydarzenia są już dostępne

ephemera lineup

W sprzedaży są także bilety na „Candymana”– koncert w ramach Unsoundu w Krakowie.


Ephemera to festiwal prezentujący muzykę, performans i sztuki wizualne. Tegoroczna edycja będzie się odbywać od 26 do 29 sierpnia 2021 roku w różnych punktach na mapie Warszawy. Do programu właśnie dołączyły kolejne artystki i artyści. 


Wydarzenie prezentujące różne oblicza hip-hopu zostaje przeniesione do nowego miejsca. Koncert ALYONY ALYONY, BBYMUTHY i 1988 odbędzie się na podwórku Komuny/Warszawa przy ulicy Emilii Plater. Bilety dostępne są tutaj.


Do programu Euforii, wyjątkowej imprezy odbywająca się na dwóch scenach nadwiślańskiego klubu Lunapark dochodzą kolejne osoby. Włoski specjalista od perkusyjnych brzmień TSVI zagra set b2b z AVTOMATEM, polskim DJ-em, który jest także współkuratorem Euforii. Tego popołudnia na scenie pojawi się również pochodzące ze Stanów CCL (posłuchajcie chętnie odtwarzanych setów CCL nagranych specjalnie dla Unsoundu). Z kolei z live actami wystapią polskie artystki ZAMILSKA oraz WE WILL FAIL i dołączą do programu, w którym znalazły się już OCTO OCTA, JULIANA HUXTABLE, LORAINE JAMES, AYA, YOUNG MAJLI i DOGHEADSURIGERI. Zapowiada się jedno z ciekawszych wydarzeń klubowych tego lata w Warszawie, zwłaszcza, że, w przeciwieństwie do większości imprez z muzyką klubową, zaczyna się ono po południu i kończy przed północą. Miejmy nadzieję, że pogoda nam dopisze! Euforia jest wyrazem wsparcia dla społeczności LGBTQ+. Bilety dostępne są tutaj. 


Ogłaszamy również kolejne osoby, które wystąpią w nocnym, eksperymentalno-ambientowym koncercie zatytułowanym „O godzinie ∞”. SOPHIE BIRCH zaprezentuje specjalny materiał, który przygotowała z warszawską wokalistką ANTONINĄ NOWACKĄ. Również w ten wieczór utwory ze swojego nowego tomiku „Klucz wisi na Słońcu” przeczyta warszawska poetka i artystka ZUZANNA BARTOSZEK. W programie tego wydarzenia znalazły się już FELICIA ATKINSON, ALEKSANDRA SŁYŻ oraz KMRU, PERILA i EARTH TRAX. Za wizualizacje odpowiedzialny jest twórca gier komputerowych i artysta DAVID OREILLY. Bilety dostępne tutaj.


Festiwal Ephemera będzie się odbywać od 26 do 28 sierpnia 2021 roku. Sprawdź pełny program na stronie wydarzenia


Przypominamy także, że do sprzedaży trafiły już także bilety na koncerty odbywające się w ramach festiwalu Unsound w Krakowie, m.in. na premierowe wykonanie ścieżki dźwiękowej do horroru „Candyman”. Autorem muzyki jest kompozytor Robert Aiki Aubrey Lowe. Reżyserem filmu jest Nia DaCosta, a współscenarzystą Jordan Peele. „Candyman” trafi do kin pod koniec sierpnia. Zobacz trailer.


Bądź na bieżąco:

Zapisz się do naszego newslettera

Obserwuj nasze konto na Instagramie, Twitterze i Telegramie


Pełny line up: 

1988 / ALEKSANDRA SŁYŻ / ALYONA ALYONA / ANDRZEJ NOWAK / ANJA RONACHER / AVTOMAT / AYA / BBYMUTHA / CCL / DAVID OREILLY / DIS FIG / DOGHEADSURIGERI / EARTH TRAX / FELICIA ATKINSON / FACHEROIA B2B R. KAMIONEK / FOQL / JULIANA HUXTABLE / KMRU / LORAINE JAMES / MC YALLAH / NAPHTA OCTO OCTA / PERILA / PRZEMEK BRANAS / RAFAŁ DOMINIK feat. LUTTO LENTO / RESINA / SIKSA / SOPHIE BIRCH feat. ANTONINA NOWACKA / TSVI / WE WILL FAIL / YOUNG MAJLI / ZAMILSKA / ZUZANNA BARTOSZEK