Przeglądasz stronę archiwalną

Powrót do strony głównej
←  Powrót

Aktualności

17.10.2021

Ostatni dzień tegorocznego Unsoundu w Krakowie. Co na miejscu? Co online?

Ostatni dzień tegorocznego Unsoundu w Krakowie. Co na miejscu? Co online?

Ostatni dzień tegorocznego Unsoundu w Krakowie – wciąż dużo do usłyszenia i zobaczenia. 


Zaczynamy na Kazimierzu o godzinie 12:00. W klubie Hevre odbędzie się kolejny odcinek „Machine Listening” – projektu badawczego i serii wydarzeń, których tematem jest świat zdominowany przez nasłuchujące nas maszyny. Tym razem nasi goście i gościnie zajmować się będą automatycznym rozpoznawaniem mowy oraz wpływem tej technologii na najnowszą historię, politykę oraz sztukę. Weź udział w wydarzeniu – sesja na zoomie


Następnie o 15:00 (również w Hevre) odbędzie „Collective meditation with AI”, czyli medytacja oraz sesja pisania ze sztuczną inteligencją, którą poprowadzi K Allado-McDowell. Muzyką zajmie się warszawski artysta Lensk. Można dołączać z dowolnego miejsca na świecie, zapraszamy do klubu Hevre oraz na kanał Unsound na Discord


O 16:30 „It’s too late, AI is already an artist”– dyskusja, której tematem będzie sztuka, sztuczna inteligencja, różne techniki uczenia maszynowego oraz współpracy pomiędzy ludźmi i maszynami. 


Następnie zapraszamy do klubu Alchemia na koncert polskiego eksperymentalnego perkusisty, Adama Gołębiewskiego. Gołębiewski gra na bębnach oraz na autorskich obiektach, badając granice dźwięku oraz jego właściwości, takie jak głośność, tembr, rejestr i czas trwania oraz ich wpływ na ciało performera. To niewielkie wydarzenie nie jest objęte karnetem i wymaga zakupu dodatkowego biletu, który będzie dostępny na bramce.


O 17 w Domu Utopii w Nowej Hucie „Holistic queer community care session” – wydarzenie zamykające serię spotkań, których celem jest redukowanie szkód psychicznych będących wynikiem pandemicznej izolacji oraz budowanie alternatywnych sieci kontaktów. 


Wydarzenia w ramach programu dziennego odbywają się fizycznie w Krakowie oraz będą dostępne online. 


I na koniec dnia dwa wyjątkowe koncerty. Najpierw „Weavings” – rozciągnięta w czasie improwizacja, wymyślona i kuratorowana przez Nicolása Jaara.Jaar przygotował wizualno-dźwiękowy materiał, który zostanie zaprezentowany z udziałem takich gości i gościń jak: Aho Ssan, Angel Bat Dawid, Antonina Nowacka, Khyam Allami, Oren Ambarchi, Pak Yan Lau, Paweł Szamburski, Raphael Rogiński, Resina, Tomoko Sauvage oraz Valentina Magaletti. Sam Jaar również pojawi się na scenie oraz będzie odpowiedzialny za zmiksowanie całej kompozycji.


W ostatnich latach nasz festiwal kończył się dużą imprezą, momentem hedonistycznego uniesienia. Tym razem finałową pracą będzie „Piano burning” Annei Lockwood. Praca, w ramach której na krakowskich błoniach spłonie pianino. To spektakularne dzieło z 1968 roku nabiera w kontekście współczesnym wydarzeń nowych sensów. Współkuratorem „Piano Burning” jest Lawrence English z wydawnictwa Room 40.


Pełny program tegorocznego festiwalu znajdziesz na naszej stronie. Tutaj

Najnowsze informacje o biletach: Telegram.

Relacje z wydarzeń, zdjęcia i zapowiedzi: Instagram oraz Facebook