Przeglądasz stronę archiwalną

Powrót do strony głównej
←  Powrót

Aktualności

18.11.2021

​​Post Factum, czyli online’owa prezentacja wybranych wydarzeń Unsoundu 2021

​​Post Factum

Nie ma co ukrywać, zorganizowanie tegorocznego Unsoundu było prawdziwym wyzwaniem. Tym bardziej cieszymy się, że wydarzenie doszło do skutku. Tegoroczna edycja przypomniała nam, jak ważna jest możliwość fizycznego spotkania się i wspólnego doświadczania muzyki. Jeszcze raz chcieliśmy podziękować wszystkim artystkom i artystom, publiczności, zespołowi Unsound, wspaniałym wolontariuszkom i wolontariuszom oraz organizacjom partnerskim i sponsorskim. Nie możemy się już doczekać spotkania w 2022 roku. Zanim to się jednak wydarzy, przygotowaliśmy kilka niespodzianek.

 

Pierwszą z nich jest online’owa prezentacja wybranych wydarzeń, które odbyły się podczas tegorocznej edycji „dəəp authentic”. Poza „Piano Burning”, pozostałe koncerty to efekt kolektywnej pracy artystów i artystek. Wszystkie materiały będzie można zobaczyć na platformie streamingowwej PLAY Kraków. Nagrania będą dostępne przez 48 godzin od momentu ich opublikowania.  

 

Harmonogram:

26.11, godzina 20:00 – Bastarda oraz Jrpiej (projekt współfinasowany ze środków Instytutu Adama Mickiewicza), a także „Piano Burning” Annei Lockwood

27.11, godzina 20:00 – Community of Grieving Zosi Hołubowskiej i Julii Giertz oraz The Spirit Still Remains Shackletona & Zimpla (oba projekty współfinasowane ze środków Instytutu Adama Mickiewicza)

28.11, godzina 20:00 – „Weavings” wymyślone i kuratorowane przez Nicolása Jaara. Występują: Aho Ssan, Angel Bat Dawid, Antonina Nowacka, Khyam Allami, Oren Ambarchi, Pak Yan Lau, Pawełl Szamburski, Raphael Rogiński, Resina, Tomoko Sauvage oraz Valentina Magaletti. Nicolás Jaar również pojawia się na scenie oraz jest odpowiedzialny za zmiksowanie całości.

 

Wybrane wydarzenia z programu dziennego będzie można zobaczyć na platformie streamingowej PLAY Kraków (dostępne 48h) oraz na Youtubie Unsoundu (tu będą one stale dostępne).

 

Harmonogran:

25.11 „Listening to (the ASMR of) Sounding Things (Otherwise Known as Intimacy)” z udziałem Davida Toopa oraz „Ecology of Care”

26.11 „The Synthetic and The Real” Benjamina Brattona oraz „Chakram Polarizer” kolektywu Eternal Engine

27.11 – The Map Is Not The Territory Simone Niquille oraz rozmowa z udziałem Roberta Aiki Aubrey Lowe’a, którą poprowadził DeForrest Brown, Jr. 

28.11 „Shy Radicals” z udziałem Hamja Ashana oraz „An Interrupted History of The Foghorn” z udziałem Jennifer Lucy Allan oraz Kevina Martina (The Bug)

29.11 – „The Future of Work” – wykład Aarona Benanava oraz spotkanie z artystką Anneą Lockwood’s, które poprowadziła Jennifer Lucy Allan.

 

W następnej kolejności na naszym kanale Youtube pojawią się pozostałe wydarzenia z programu dziennego.

 

Najświeższe informacje na temat Post Factum znajdziecie na naszych profilach na Instagramie, Twitterze, Facebooku oraz na Telegramie. Zapraszamy również do dyskusji na temat prezentowanych koncertów i spotkań na naszym kanale na Discordzie.