Przed nami czwarty dzień Unsoundu! Co w programie?
←  Powrót

Aktualności

12.10.2022

Przed nami czwarty dzień Unsoundu! Co w programie?

Przed nami czwarty dzień Unsoundu! Co w programie?

I tak oto znaleźliśmy się na półmetku Unsoundu. Choć jest to też – co może być nieco konfudujące – dzień oficjalnego otwarcia!

 

Informacje na temat biletów na poszczególne wydarzenia znajdują się tutaj, ale jeśli chcesz być na bieżąco, dołącz do naszego kanału na Telegramie. Tam wrzucamy najświeższe informacje.

 

Mamy nadzieję, że po wczorajszym karaoke jesteś na siłach, żeby udać się na kolejny koncert z serii Morning Glory! Po raz drugi zapraszamy do pięknej auli na Kopernika 15. Zaczynamy o godzinie 11:00 i będzie to wyjątkowy poranek. Wystąpi Dmytro Nikolaienko, założyciel wytwórni Muscut, w której koncentruje się na awangardowych artystach ze wschodniej Europy. Artysta w swojej pracy posługuje się vintage’owymi instrumentami oraz – używanymi w starych odtwarzaczach szpulowych – taśmami magnetycznymi, na których nagrywa własne loopy. To wydarzenie jest bezpłatne!”

 

Zupełnie darmowy jest także program dyskusyjny, na który zapraszamy do Pałacu Krzysztofory. Najpierw, o godzinie 12:00 spotkanie z Piotrem Kurkiem, Coby Seyem i FOQL, a jego tematem będzie proces twórczy. Prowadzenie: Philip Sherburne z magazynu „Pitchfork. Następnie na wspólną wyprawę po cyfrowych ziemiach zabiorą nas dwie „hot reasearch chix” – Martix Navrot oraz Kat Zavada, którzy badają nowe teorie wartości w metaversie, przyglądając się istniejącym w nim towarom i usługom. Performatywny wykład (składający się z teoretycznego wstępu i wizualnego eseju) zakończony zostanie zaproszeniem do pop-upowego biura „Metaverse Consulting” działającego w czasie trwania Unsoundu. Zapraszamy także na spotkanie z Wassimem Z. Alsindim, który połączy ze sobą historię finansowych baniek, spekulacji i oszustw z obecnymi zjawiskami, takimi jak tokenizacja, Bitcoiny, DAO i NFT. Kolejne wydarzenie to rozmowa o wpływie rosyjskiej inwazji na sytuację artystów i artystek w Ukrainie. W spotkaniu wezmą udział: DJ-ka, producentka i kuratorka Poly Chain, artysta dźwiękowy i założyciel wytwórni Muscat – Dmytro Nikolaienko oraz muzyk elektroniczny i kompozytor Heinali. Rozmowę poprowadzi Katya Rusetska z festiwalu Construction oraz Dnieprowskiego Centrum Kultury Współczesnej. Przed nami także drugie spotkanie z serii „Digital Local”, które poprowadzi Abbey Pusz. Punktem wyjścia prezentacji jest moment rozpowszechnienia się Internetu oraz wpływ nowej technologii na działania artystyczne.


W tym samym czasie odbywać się będą również warsztaty dziennikarskie z redaktorka naczelną portalu Resident Advisor – Whitney Wei. Nasza gościni wytłumaczy, jak skonstruować pitch, jak napisać ciekawy artykuł oraz podzieli się swoim doświadczeniem i odpowie na pytania uczestników. Te zajęcia wymagają wcześniejszej rejestracji na naszej stronie

 

Oficjalne otwarcie tegorocznego festiwalu odbędzie się w Filharmonii Krakowskiej, a w programie dwa projekty zainicjowane przez Unsound. Na początku tego roku wydawnictwo AD93 opublikowało najnowszą płytę Wojciecha Rusina zatytułowaną „Syphon”, będącą spekulacją na temat muzyki średniowiecznej. Tego wieczoru twórca pojawi się w towarzystwie cenionej Spółdzielni Muzycznej contemporary ensemble oraz sopranistki Jolanty Kowalskiej-Pawlikowskiej. Ważnymi składowymi ich wspólnego koncertu będą: wydrukowane technologią 3D instrumenty dęte, teksty inspirowane tradycją gnostycką i alchemiczną oraz wizualizacje. Następnie wspólny koncert Resiny i Ahho Ssana, którzy zaprezentują swój nowy materiał zatytułowany „Ego Death”. Bilety dostępne na bramce – w zależności od liczby wolnych miejsc w środku.

 

Jakiś czas temu Unsound prowadził w podziemiach hotelu Forum własny klub 89, którego oryginalny wystrój przywodzi na myśl filmy Davida Lyncha. Tego wieczoru 89 zostanie przywrócone do życia, a za dekami pojawią starzy i nowi przyjaciele Unsoundu. LCY wystąpi b2b z brytyjskim producentem i DJ-em Lee Gamblem. Następnie Tom Boogizm – ukryty skarb muzycznej sceny w Manchesterze. Kolejne postacie to krakowski artysta Chino i jego live set inspirowany industrialem oraz electro, ukraińska producentka shjva, której utwory za niedługo ukażą się nakładem wydawnictwa Brutaż oraz mieszkająca w Warszawie hermeneia. 

 

Bilety na to wydarzenie są już wyprzedane, ale zachęcamy do śledzenia informacji na naszym Telegramie. Tam będziemy informować o możliwości zakupu biletów na bramce.