Drugi dzień Unsoundu. Zobacz, co w dzisiejszym programie.
←  Powrót

Aktualności

10.10.2022

Drugi dzień Unsoundu. Zobacz, co w dzisiejszym programie.

Drugi dzień Unsoundu.  Zobacz, co w dzisiejszym programie.

Przed nami drugi dzień Unsoundu i pierwsze w tym roku wydarzenia w ramach obszernego programu dyskusyjnego. Zapraszamy do udziału w dyskusjach, prezentacjach, warsztatach oraz grupach czytelnicznych. 


Przypominamy o konieczności wymiany karnetów na festiwalowe opaski – można to zrobić w naszym biurze festiwalowym w Pałacu Krzysztofory, codziennie od 12:00 do 18:00. Tam też można zakupić bilety na wydarzenia, które nie są jeszcze wyprzedane. Najświeższe informacje na temat biletów znajdują się tutaj lub na naszym Telegramie


Program dyskusyjny zaczyna się o godzinie 13:00. Wszystkie wydarzenia odbywają się w Pałacu Krzysztofory oraz są zupełnie za darmo. Redaktor magazynów „ARTnews” oraz „Art in America” Andy Battaglia zabierze nas w historyczno-sztuczną podróż, w trakcie której opowie o artystycznych przedsięwzięciach podejmujących temat fermentacji, musowania oraz ewolucji materii. Następnie panel dyskusyjny o wschodniej tożsamości z udziałem dogheadsurigeri z kolektywu Oramics, Łukasza Warny-Wiesławskiego z wydawnictwa Tańce i agencji Granko, pochodzącą z Kijowa pisarką i promotorką Mayą Baklanovą oraz reprezentacją z easa (eastbloc antifascist sound alliance). Prowadzenie: Mariana Berezovska z magazynu Borshch. Przed nami także spotkania z meksykańsko-amerykańską artystką Debit, DeForrestem Brownem Jr. oraz Yennu Ariendrą z duetu Raja Kirik. Z kolei mieszkający w Londynie polski kompozytor, wykonawca oraz twórca instrumentów Wojciech Rusin opowie – w rozmowie z pisarką i radiowczynią Jennifer Lucy Allan – o swojej spekulatywnej muzyce średniowiecznej. 


Program muzyczny rozpoczynamy tego dnia od dźwięku bąbelków – polski artysta Pimpon zajmie się samplowaniem napojów gazowanych w ramach ćwiczenia z gatunku deep listening. Następnie kolumbijska artystka Lucrecia Dalt wykona po raz pierwszy przed publicznością swój najnowszy album „¡Ay!”, będący mieszanką afro-latynoskich brzmień, pełną synkopowanych rytmów i kosmicznych medytacji. Kolejny punkt programu to japońska artystka Phew, współzałożycielka działającego w latach 70. post-punkowego zespołu Aunt Sally. Na koncie ma współpracę z takimi członkami takich zespołów jak CAN, DAF oraz Einsturzende Neubauten. Jej ostatni krążek pt. „New Decade” to japońsko-angielska opowieść o utraconej przyszłości, pełna perkusyjnych loopów oraz analogowych syntezatorów. Na koniec EXPAT – nowy projekt performera i rapera Mykkiego Blanco oraz Samuela Acevedo. Ich wspólny materiał to zaskakująca mieszanka czarnej, queerowej poezji oraz gotyckich i heavymetalowych brzmień z Ameryki Łacińskiej.  


Bilety na koncert w Łaźni Nowej będą dostępne na bramce. 


Uwaga: zapowiedziane wcześniej afterparty, organizowane przez Nyege Nyege, niestety nie odbędzie się. Obiecujemy, że wydarzy się ono podczas kolejnej edycji Unsoundu w 2023 roku! Dobre wiadomości są takie, że mamy świetne zastępstwo – w sobotę 16 października zapraszamy na afterparty z Mazury Club. Mazury Club to autorski cykl imprez artystki wizualnej, Karoliny Mełnickiej, która traktuje eventy jako formę wyrazu artystycznego, zacierając granicę pomiędzy imprezą klubową i performansem. W programie: eksperymentalna, ale jednocześnie inspirująca się popem Jśa, Julek Ploski, szybki set od k.i.o.s.k. oraz LAVA – muzyk i drag queen z Warszawy. Bilety na wydarzenie trafią do sprzedaży już dzisiaj. 


Zachęcamy również do korzystani z naszej festiwalowej książeczki w wersji cyfrowej – tutaj dostępna jest wersja polska i angielska. Przygotowaliśmy również wersję ukraińską – pobierz tutaj