Przed nami trzeci dzień Unsoundu. Co w programie?
←  Powrót

Aktualności

11.10.2022

Przed nami trzeci dzień Unsoundu. Co w programie?

Przed nami trzeci dzień Unsoundu. Co w programie?

Trzeci dzień Unsoundu zaczynamy o godzinie 11:00 od pierwszego koncertu z serii Morning Glory. Wydarzenie otworzy australijski eksperymentalny twórca Lydian Dunbar, który zaprezentuje swój album „Blue Sleep” oraz przy pomocy dźwięków zabierze nas na plażę do Nowej Południowej Walii. Następnie krakowska kompozytorka Martyna Basta, artystka posługująca się nagraniami terenowymi, klasycznymi instrumentami, wokalem oraz elektroniczną manipulacją. Podczas koncertu usłyszymy utwory z jej nadchodzącego albumu. Pamiętajcie, że koncerty z serii Morning Glory są z bezpłatne!

 

Zupełnie darmowy jest także program dyskusyjny, na który zapraszamy do Pałacu Krzysztofory. Niestety, z przyczyn osobistych rozmowa z wydawcą i redaktorem Lee Brackstonem została odwołana. W związku z tym spotkanie z Mykkim Blanco rozpocznie się o godzinie 13:00. Performer i muzyk Michael David Quattlebaum Jr., działający pod pseudonimem Mykki Blanco opowie o swoim życiu i twórczości. Blanco jest także aktywistą i jednym z niewielu artystów w branży rozrywkowej, którzy otwarcie mówią o życiu z wirusem HIV. Następnie pisarka i radiowczyni Kate Molleson zaprezentuje swoją najnowszą książkę zatytułowaną „Sound Within Sound”, w której dokonuje rewizji XX wiecznej muzyki klasycznej, poruszając się poza tym, co zwykło nazywać się centrum oraz podważając ustalony kanon. Robin Fox przybliży twórczość pioniera sztuki laserowej Stanisława Ostoi-Kotkowskiego oraz opowie o swojej najnowszej płycie zatytułowanej „Triptych”. Program dyskusyjny zamknie prezentacja Jaka Ritgera, poświęcona prehistorii viralowych mediów.

 

Wieczorny program muzyczny rozpocznie ukraiński kompozytor i artysta dźwiękowy Heinali, który na początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, wykonał niezwykły koncert, streamując kontemplacyjną muzykę z prosto ze schronu przeciwlotniczego. Następnie na scenie pojawi się Ghosted – niezwykłe trio składające się z australijskiego gitarzysty Orena Ambarchiego, szwedzkiego basisty Johana Berthlinga oraz również pochodzącego ze Szwecji perkusisty Andreasa Werliina. Całość zamknie Coby Sey, który razem z zespołem zaprezentuje swój debiutancki krążek zatytułowany „Conduit”, będący mieszanką trip-hopu, techno, brzmień eksperymentalnych i poezji. Wielbiciele Tirzah i Mici Levi – nie możecie tego przegapić! Bilety na to wydarzenie dostępne będą w biurze festiwalowym oraz na bramce.

 

Najświeższe informacje na temat biletów znajdują się na stronie festiwalowej, w specjalnej zakładce „dostępność biletów”. Śledź nas Instagramie, Facebooku i Telegramie. Zachęcamy również do dzielenia się swoimi wrażeniami z jubileuszowej edycji Unsoundu na naszym kanale na Discordzie.