FROTH
Harmonogram / FRIDAY 14 OCTOBER
21:00

FROTH

Opis

Drugiej nocy zaprezentuje się grono artystów i artystek zacierających granice pomiędzy muzyką taneczną a eksperymentalną.

Slikback z Kenii po raz pierwszy zagrał poza Afryką Wschodnią na festiwalu Unsound w 2018 roku. Teraz w przestrzeni Main Bubble zaprezentuje audiowizualny materiał Void – nowy, gorący efekt współpracy z Weirdcore’m z Wielkiej Brytanii. Loraine James, mistrzyni przełamywania granic gatunkowych zagra w swoim autorskim stylu, łączącym drill, rave i jungle. Najnowszy radosny album Eris Drew „Quivering in Time”, przyniesie okazję do zobaczenia jej w wersji live, co zdarza się bardzo rzadko. Perkusyjny duet składający się z Valentiny Magalletti i João Pais Filipe z samego centrum sali zaprezentuje potężny miks miminalizmu, jazzu, no wave’u i polirytmicznej muzyki klubowej. Noc domkną DJ sety – wystąpią Madikoptah (Warszawa), Yung Singh (Londyn),  DJ SWISHA (Nowy Jork) oraz gwiazdy lokalnej sceny Eltron i Charlie (b2b).

Na Side Bubble usłyszymy eksperymentalną muzykę Ursuli Sereghy z Pragi, dekonstrukcję dubstepu, hip-hopu i jungli w wykonaniu Krenza (Warszawa) i nowatorskie bassowe mutacje Amazondotcom. Za sprawą wieloletnich partnerów Unsoundu, Nyege Nyege, usłyszymy Phelimuncasi – pochodzące z Durbanu trio, łączące żywiołowe partie wokalne z mrocznymi bitami, a także DJ Tobzy’ego z Lagos z frenetycznym setem utrzymanym w stylu o nazwie freebeat/cruise (szalona mieszanka takich gatunków jak afrobeats, gqom, amapiano, techno i baile funk). DJ seta zagra również multidyscyplinarna artystka Slim Soledad. Side Bubble zamknie set b2b dwóch ukraińskich artystek Diany Azzuz i Riny Priduvalovej z kijowskiego wydawnictwa Standard Deviation.

Program

21:00
22:00
23:00
00:00
ROOM 2
Ursula Sereghy
22:30 - 23:30
Phelimuncasi
23:30 - 00:30
KRENZ
00:30 - 01:30
Amazondotcom
01:30 - 03:30
DJ Tobzy
03:30 - 04:30
Slim Soledad
04:30 - 05:30