←  Powrót

Aktualności

05.09.2022

W tym tygodniu rozpoczyna się rezydencja na unsoundowym Discordzie z udziałem Jaka Ritgera oraz Abbey Pusz. Potrzebujemy waszych festiwalowych wspomnień!

W tym tygodniu rozpoczyna się rezydencja na unsoundowym Discordzie z udziałem Jaka Ritgera oraz Abbey Pusz. Potrzebujemy waszych festiwalowych wspomnień!

Unsound był jednym z pierwszych festiwali muzycznych, które pojawiły się na Discordzie. Stało się to na początku pandemii w 2020 roku, a powodem była chęć stworzenia społecznościowej przestrzeni, będącej częścią online’owych wydarzeń. Kiedy wróciliśmy do organizowania koncertów w realu, nasz Discord został nieco opuszczony i przeszedł w tryb oczekiwania. Aż do teraz!

 

W najbliższą niedzielę zostanie on na powrót ożywiony przez dwójkę artystów – Jaka Ritgera oraz Abbey Pusz z New Models (berlińskiej platformy poświęconej kulturze cyfrowej) oraz Do Not Research (kolektywu zajmującego się pisaniem i sztukami wizualnymi). Ritger i Pusz spędzą miesiąc na wirtualnej rezydencji artystycznej na festiwalowym Discordzie, przekopując się przez 19 lat działania Unsoundu. Zajmą się edycjami w Krakowie oraz wydarzeniami z Nowego Jorku, Toronto, Adelajdy, Mińska i Kijowa. „Potrzebujemy waszych festiwalowych wspomnień – historii, biletów, opasek, zdjęć i pamiętnych outfitów. Chcemy zbudować wspólne archiwum!” – mówią Abbey i Jak.

 

Wspólnotowe wydarzenie będzie się odbywało co tydzień, w trzy kolejne niedziele – 11, 18 i 25 września o godzinie 19:00, na żywo na Discordzie. Wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w artystycznym przedsięwzięciu, które następnie zostanie zaprezentowane podczas tegorocznej edycji Unsoundu: Bubbles. Będzie to część „Digital Local” – projektu badawczego dotyczącego historii wirtualnych społeczności widzianej przez pryzmat polityki i sztuki.

 

Unsoundowy kanał na Discordzie znajduje się tutaj.

 

Do zobaczenia w najbliższą niedzielę!