←  Powrót
zdjęcie przedstawia Weavings

Weavings

Nicolás Jaar – chilijski artysta i kurator. Lubi zmieniać muzyczne wcielenia, pseudonimy i style. Nagrywał muzykę klubową (jako Against All Logic), noise (zespół „Ancient Astronauts”), pop (album „Space is Only Noise” oraz zespół Darkside), folk (album „Cenizas”), ambient (album „Telas”) i muzykę konkretną (alternatywny soundtrack do „Kwiatu granatu” – filmu ormiańskiego reżysera Siergieja Paradżanowa z 1969 roku). 

Prowadzi także wydawnictwo o nazwie Other People oraz realizuje w projekty kuratorskie (m.in program rezydencyjny odbywający się w Betlejem, w ponadstuletnim spichlerzu). 

Chętnie angażuje się równiez w działania z innymi artystami, współpracowł m.in. z Lydią Ourahmane, FKA Twigs i Patrickiem Higginsem. Z tancerką i choreografką Stéphanie Janaina stworzył grupę improwizatorską o nazwie ¡miércoles!. Założył multidyscyplinarny kolektyw Schock Forest Gump. Jest także pomysłodawcą projektu „Weavings”, które miało on-line’ową premierę podczas Unsoundu 2020. Improwizacja obmyślona przez Nicolása Jaara jest rozpisana na kilkanaście artystek i artystów z całego świata, których materiały przeplatają się i łączą jak włókna. W tym roku nareszcie będziemy mogli usłyszeć „Weavings” na żywo!


 Weavings" według pomysłu Nicolása Jaara, udział wezmą: Oren Ambarchi, Angel Bat Dawid, Pak Yan Lau, Valentina Magaletti, Antonina Nowacka, Tomoko Sauvage, Aho Ssan, Paweł Szamburski, Raphael Roginski oraz Resina. (PL /AU /DE /US /IT /JP /FR) — premiera koncertu na żywo.

Wydarzenia