←  Powrót

EPHEMERA 2021

EPHEMERA 2021

EPHEMERA 2021

Twórcy Unsoundu zapraszają na Ephemerę. Pod koniec sierpnia w Warszawie odbędzie się 2. edycja Ephemery, festiwalu prezentującego muzykę, performans i sztuki wizualne. Wydarzenia będą się odbywać od 26 do 29 sierpnia 2021 roku w różnych punktach na mapie Warszawy, łącząc ze sobą artystki, artystów, instytucje oraz miejsca ważne dla stołecznego życia kulturalnego. Ephemera rozwija się i tegoroczna edycja – choć ciągle ograniczona sanitarnymi obostrzeniami oraz limitami osób – będzie większa niż ta z poprzedniego lata. W multidyscyplinarnym programie znalazły się polskie i zagraniczne nazwiska.


Program


26 sierpnia, czwartek

18:00 / Galeria LETO / wstęp wolny 

We współpracy z Galerią Leto

Podwójny wernisaż w Galerii Leto, gdzie zobaczymy wystawę PRZEMKA BRANASA zatytułowaną „Model głowy człowieka, którego w życiu ominęło wszystko” oraz zdjęcia ANJI RONACHER z serii „Ruach”. Z kolei w galerii obok pojawi się „Vviktoria” – audiowizualna praca RAFAŁA DOMINIKA nawiązująca do oprawy graficznej tegorocznego festiwalu.


20:30 / Plac Zabaw / wstęp wolny

Resina and MC Yallah, we współpracy z LADO w Mieście

Impreza otwierająca festiwal organizowana we współpracy z warszawskim festiwalem muzyki alternatywnej LADO w Mieście. Tego wieczoru na Placu Zabaw najpierw zagra RESINA – polska artystka łącząca eksperymentalne podejście do wiolonczeli i elektronikę, której muzyka wymyka się tradycyjnym podziałom gatunkowym. Następnie na scenie pojawi się energetyczna, zjawiskowa raperka z Kenii MC YALLAH. Istotna postać na południowio-afrykańskiej scenie muzycznej. Towarzyszyć jej będzie DEBMASTER, producent mieszkający w Berlinie. 


22:30 / Barka / wstęp wolny

Opening Party, we współpracy z LADO w Mieście

W drugiej części wieczoru na Barce wystąpi wrocławski producent NAPHTA, którego muzyka to połączenie mocnego, klubowego brzmienia z folkowymi elementami, takimi jak ludowe zaśpiewy, czy melodie wygrywane na skrzypce lub okarynie. Następnie w secie B2B zagrają ROBERT KAMIONEK oraz urodzona na Krymie, ale mieszkająca w Warszawie djka FACHEROIA, której porywające do tańca sety pełne są house’u, garage’u oraz elektro.  


27 sierpnia, piątek

19:00 / Palladium / 85 PLN

Alyona Alyona, bbmutha, 1988

Wydarzenie prezentujące różne podejścia do hip-hopu. Na scenie pojawi się ALYONA ALYONA, czyli jedna z ważniejszych postaci na ukraińskiej scenie muzycznej. Następnie mikrofon przejmie gwiazda amerykańskiego rapu, kontrowersyjna, bystra i opowiadająca w swobodny sposób o seksualności BBMUTHA. Jej teksty mają niezwykle osobisty charakter. Wieczór z kolei otworzy 1988 – pochodzący ze Szczecina producent, współzałożyciel wytwórni Latarnia oraz połowa duetu Syny, który tworzył z Robertem Piernikowskim. W jego ciężkiej, basowej muzyce słychać mieszankę dubów, jungli, ambientów i hip-hopu. 

Bilety


23:00 / Nowy Teatr / 65 PLN

infinity o’clock live, we współpracy z Nowy Teatr

Prezentacja sześciogodzinnej, ambientowo-eksperymentalnej kompozycji zatytułowanej „O godzinie ∞”, na którą składają się połączone ze sobą, improwizowane koncerty kilku artystów i artystek. Utwór powstał na zamówienie Unsoundu, ale do tej pory był wykonywany jedynie on-line. Tym razem usłyszymy go na żywo w siedzibie Nowego Teatru. Pomysłodawcą projektu jest Irlandczyk DAVID OREILLY – artysta, filmowiec i programista, znany głównie jako autor wciągającej gry „Everything”. Tego wieczoru na scenie pojawią się twórczynie i twórcy z całego świata:, Francuzka FELICIA ATKINSON, pochodzący z Kenii KMRU, PERILA z Rosji, Bartosz Kruczyński aka EARTHTRAX oraz ALEKSANDRA SŁYŻ z Polski. Towarzyszyć im będą wizualizacje OReilly’ego. W programie pojawi się jeszcze kilka artystek i artystów.

Bilety


28 sierpnia, sobota

16:00 / Nowy Teatr / 40 PLN

Siksa Cudowne i pożyteczne”, we współpracy z Nowy Teatr

Nowy performans duetu SIKSA zatytułowany „Cudowne i pożyteczne”. W trakcie wydarzenia uczestniczki i uczestnicy otrzymają specjalnie zaprojektowaną, kolekcjonerską książkę z tekstami Siksy oraz z ilustracjami ŁUKASZA PRZYTARSKIEGO.

Bilety


17:00 / Lunapark / 60 PLN

Euphoria

Queerowa, wspierająca środowisko LGBTQ+ impreza odbywająca się przez całe popołudnie i wieczór w nadwiślańskim klubie Lunapark. Za nagłosnienie i scenografię wydarzenia odpowiada festiwal Ephemera. Zagrają LORAINE JAMES, AYA, JULIANA HUXTABLE, OCTO OCTA, YOUNG MAJLI oraz DOGHEADSURIGERI. Wydarzenie powstaje we współpracy z warszawskim producentem, dj-em i aktywistą AVTOMATEM, który również wystąpi tego dnia. 

Bilety


29 sierpnia, niedziela

18:00 / TR Warszawa / 60 PLN

Andrzej Nowak. Koncert, we współpracy z TR Warszawa

Koncert zapomnianego kompozytora muzyki komputerowej ANDRZEJA NOWAKA. Od kilku lat możemy słuchać płyt z jego muzyką, ale czemu wiemy o nim tak mało? Kompozytor wystąpi na żywo w ramach wydarzenia prezentowanego we współpracy z TR Warszawa. Przedstawienie wyreżyserowali ANNA KAWON i ANDRZEJ NOWAK, opiekę reżyserską sprawuje GRZEGORZ JARZYNA, za scenariusz odpowiadają FILIP LECH oraz PIOTR KUREK.

Bilety wkrótce 


20:00 / TR Warszawa / 60 PLN

Andrzej Nowak. Koncert, we współpracy z TR Warszawa

Drugi koncert ANDRZEJA NOWAKA

Bilety wkrótce


PEŁNY PROGRAM Z KOLEJNYMI ARTYSTAMI ORAZ SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI BĘDZIE DOSTĘPNY WKRÓTCE NA STRONIE EPHEMERAFESTIVAL.COMProjekt współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.

Partnerzy: SHAPE platform, WeAre Europe, Kreatywna Europa, Nowy Teatr, TR, Leto, LADO w Mieście, Oramics, Ciężki Brokat, Lunapark.