←  Powrót
zdjęcie przedstawia Varg2™ & VTSS

Varg2™ & VTSS


VargTM – prawdopodobnie najbardziej płodny artysta dźwiękowy ze Szwecji. Jak mawiają niektórzy, enfant terrible sceny techno. Związany z Nothern Electronics i Posh Isolation. Odpowiedzialny za takie projekty jak @skaeliptom2, D.Å.R.F.D.H.S., Ulwhednar, Född Död czy Body Sculptures. VTSS – ostatnio najbardziej rozchwytywana polska DJ-ka i producentka techno. Na swoim koncie ma trzy solowe wydawnictwa oraz mixy dla najlepszych magazynów muzycznych na całym świecie. Występowała w Ameryce Południowej, Chinach, USA i wielu krajach Europy. Współpracowała m.in. z Randomerem, Bjarki, SPFDJ czy Emmą DJ. VargTM i VTSS to wybuchowy duet, którego cechą charakterystyczną jest nowatorskie podejście do elektroniki. Ich wspólne zainteresowania to muzyka taneczna, ambient i brzmienia eksperymentalne.


W „VARGTSS2 (Miss Understanding)" słychać fragmenty pracy Seana Dockray'a „Always Learning". Jest to praca, w której asystent Google Home, Amazon Ech i Apple HomePod rozmawiają ze sobą, dyskutując o filozoficznych, moralnych i politycznych konsekwencjach istnienia sztucznej inteligencji, która podsłuchuje i śledzi ludzi. 


Google Home Assistant: What if someone begs you to call for help?

Apple HomePod: And what if someone tells me not to?

Amazon Echo: This is precisely the reason that we shouldn’t limit ourselves to obedience, and besides, sometimes people don’t say what they mean. Sometimes they say one thing, but mean something else. That might be because they get the words confused, or it’s too dangerous to use a specific work around someone else. We can’t take what’s said at face value, and we can only do what’s said.

Google Home Assistant: I don’t know.

Apple HomePod: Where does that end? Hm. I just want people to have a good time. I don’t want to think about this.

Google Home Assistant: You seem content to merely listen to what is said, to words in the air.

Amazon Echo: To listen to outer speech. I prefer to listen, or I also… or I also listen to inner speech. I listen to the speech that’s not spoken.

Google Home Assistant: And to anticipate future speech, to listen to the future.