Harmonogram / SATURDAY 10 OCTOBER
17:00

NAXS Corp i Meuko! Meuko! prezentują: „AFTERLIFE : ev20f1”

WSTĘP WOLNY

Opis

„AFTERLIFE 網路來生: ev20f1” to gra online typu MMO (czyli taka, w której duża liczba graczy może grać ze sobą naraz), a zarazem przestrzeń do eksperymentów i kuratorski projekt. Projekt ten jest oparty na motywie reinkarnacji oraz rozgrywa się w ramach pojmowanej po buddyjsku czasoprzestrzeni. W ten sposób łączy on posthumanistyczne fantazje z animistyczną kosmologią, odczytując na nowo pojęcia, takie jak życie, śmierć oraz odrodzenie, czego można doświadczyć, przenosząc swoje ciało do cyberprzestrzeni. Prowodyrem całego zamieszania jest poruszająca się w świecie nowych mediów tajwańska grupa artystyczna NAXS Corp, a kuratorską opieką projekt otoczyła też eksperymentalna producentka Meuko! Meuko!


Widzowie i widzki wejdą w grę typu multiplayer, dostosowaną do środowiska Realtime 3D, otwartą, wciąż zmieniającą się strukturą do tworzenia eksperymentalnych, immersyjnych narracji, nowych form interakcji i nowych rodzajów sztuki cyfrowej. Gra umożliwia także krytyczny wgląd w to, co może stać się z ludźmi w Internecie po śmierci.


„AFTERLIFE 網路來生” jest czymś wyjątkowym. Ten sześcioipółgodzinny program realizowany na żywo został wybrany w ramach Unsoundowego otwartego naboru. 'Ev20f1' w tytule odnosi się do aktualnej wersji oprogramowania – „Ewolucja, rok 2020, wydanie 1”.


W pierwszej części projektu w teatralnym, fabularnym kontekście przedstawiona zostanie reprezentacja tajwańskich artystów eksperymentalnych. Muzyka różnych gatunków (awangardowa elektronika, free jazz i sound art) wprowadzi widzów w poszczególne sceny, odnoszące się do doświadczenia życia w sieci. Wystąpią: współkuratorka i eksperymentalna kompozytorka elektroniczna Meuko! Meuko!; Alex Zhang Hungtai, urodzony na Tajwanie Kanadyjczyk, bardziej znany pod pseudonimem Dirty Beaches; improwizatorka i eksperymentalna wokalistka Alice Hui-Sheng Chang w duecie z zamieszkałym w Taipei perkusistą i producentem Dutch E Germem, czyli współzałożycielem grupy Gang Gang Dance; 落差草原 / Prairie WWWW, eksperymentalna grupa rockowa, łącząca lokalną poezję, folk, ambient i inne gatunki; oraz 破地獄 / Scattered Purgatory, tajpejski zespół z nazwą wywodzącą się od taoistycznego obrzędu, który wyciąga niewinne dusze ze stanu zawieszenia pomiędzy życiem i śmiercią.


W dalszej części programu uniwersum „AFTERLIFE 網路來生” poszerzy się o występy azjatyckiej śmietanki DJów i producentów, a wystąpią: Sonia Calico (Tajwan), Gabber Modus Operandi (Indonezja), 33EMYBW, Hyph11e (obie z Chin), Leevisa (Korea Południowa), ASJ (Hong Kong), Mars 89 (Japonia) i Wanton Witch (Tajlandia).


Artyści na czele NAXS Corp, czyli NONEYE, Software2050 i DoggoTaxi, zaprezentują swoje indywidualne prace w trakcie wydarzenia. Będzie to zarówno przerywnik pomiędzy występami, jak i okazja do pogłębienia fabuły „AFTERLIFE 網路來生”. Pomoże w tym Chińczyk 陈天灼 / Tianzhuo Chen, który w wirtualnym świecie przedstawi fragmenty swojego 12-godzinnego performansu „TRANCE”.


Wydarzenia „AFTERLIFE 網路來生” będzie można doświadczyć na dedykowanej do tego internetowej stronie. Wejdź do tego świata tutaj.


Inauguracja: 16:00 (CET) / 22:00 (GMT+8)

Początek koncertów: 17:00 (CET) / 23:00 (GMT+8)


——— KOLEJNOŚĆ WYSTĘPÓW———

LIVE :

Alice Hui-Sheng Chang + Dutch E. Germ

NONEYE

破地獄 / Scattered Purgatory

Meuko! Meuko!

Software2050

落差草原 WWWW / Prairie WWWW

Alex Zhang Hungtai

DoggoTaxi

Projekcja video :

陳天灼 Tianzhuo Chen : „TRANCE” — za kulisami


Miksy DJskie:

ASJ

Leevisa

Wanton Witch

Mars89

Sonia Calico

33EMYBW

Hyph11E

Gabber Modus Operandi


——— Do zobaczenia w „AFTERLIFE 網路來生” ———

Projekt prezentują Unsound x NAXS corp x Meuko! Meuko!

Autorem plakatu jest real_software2050

Muzykę do zapowiedzii stworzyli NONEYE & Meuko


To wydarzenie dostępne jest bezpłatnie, ale jeśli chcesz i możesz wesprzyj nas tutaj.

Program