←  Powrót do wszystkich aktualności

Aktualności

13.08.2020

W najbliższą niedzielę Unsound zaprasza na dyskusję o obecnej sytuacji ruchów LGBTQ+ w Polsce. Wydarzenie wspiera Resident Advisor

Plakat dyskusji

Pora na głos polskiej społeczności LGBTQ+! W trakcie dyskusji Strefa Wolna od Stref: Polska społeczność LGBTQ+ w kontekście twórczości i aktywizmu goście i gościnie rozmawiać będą o tym, w jaki sposób performanse oraz praktyki artystyczne i klubowe mogą przełożyć się na siłę ruchu LGBTQ+. Będziemy zastanawiać się nad tym, jak budować sojusze pomiędzy artystkami, intelektualistkami i nowymi queerowymi aktywistkami. Analizie poddane zostaną nie tylko minione wydarzenia, spróbujemy także wybiec w przyszłość, omawiając praktyki oporu, które mogą się przydać podczas kolejnych protestów.


Organizujemy tę dyskusję natychmiastowo, w najbliższą niedzielę, ponieważ ostatnie wydarzenia wymagają szybkiej reakcji.


Rozmowa przeprowadzona zostanie po angielsku, aby osoby z zagranicy mogły zaznajomić się z obecną sytuacją w naszym kraju. Udział wezmą: DJ Avtomat z Oramics, filozofka Ewa Majewska, aktywista/filmowiec Bart Staszewski i dyrektor artystyczny berlińskich Tanztage Mateusz Szymanówka. Poprowadzi ją mieszkająca w Manchesterze dziennikarka Kamila Rymajdo.

Stream pojawi się na kanałach Unsoundu i RA – linków spodziewajcie się niebawem.