←  Powrót

Aktualności

05.10.2020

Unsound 2020: Intermission – dzień 5.

Unsound dzien 5 zdj

Po cudownym, niekończącym się weekendzie, nadszedł 5. dzień festiwalu. Składają się na niego słuchowisko, korespondencyjna wycieczka oraz dyskusja. Dziś rusza też Unsound Radio!


Grupowe słuchowisko „Wspólnota żałoby” Zosi Hołubowskiej i Julii Giertz, przeznaczone do odbioru w samotności na słuchawkach, zostanie wyemitowane o 18:00 czasu środkowoeuropejskiego letniego. Pozwoli ono słuchaczom i słuchaczkom nawiązać między sobą nić porozumienia, a nadawać je będzie Radio Kapitał (link). Gdy dobiegnie ono końca, Hołubowska i Giertz przeniosą się na Discord (zaproszenie tutaj), aby omówić to doświadczenie ze słuchaczami i słuchaczkami.


Następnie, o 19:00, rozpocznie się wirtualne oprowadzanie po nieoczywistych zakamarkach Kazimierza, dawnej żydowskiej dzielnicy Krakowa. Przewodnicy opowiedzą o doniosłych i tragicznych aspektach historii Kazimierza, które mieszają się dziś z fascynującymi, ale i problematycznymi współczesnymi zagadnieniami. „Kazimierz niewidzialny” poprowadzą dyrektorzy FestivALT: Michael Rubenfeld i Adam Schorin. Uczestnicy i uczestniczki powinni zarejestrować się na Zoomie (za pośrednictwem tego formularza), bo wycieczka nie będzie transmitowana na YouTube, ani nie będzie archiwizowana.


O 21:00 Unsound zaprezentuje dyskusję „Triumf natury? O naszej relacji z nie-człowiekiem w trakcie pandemii”, której uczestnicy i uczestniczki zastanowią się nad tym, jak mówić o zależności między ludzkością a resztą świata, odnosząc się do bieżącego kryzysu wywołanego przez wirus. Dyskusję poprowadzi pisarz Luke Turner, a wezmą w niej udział Jessica Lee, redaktorka „The Willowherb Review” – literackiego magazynu, w którym nie-biali autorzy i autorki piszą o przyrodzie, Lars Holdhus (czyli TCF) – urodzony w Norwegii artysta i muzyk, chłonący wszystko to, co związane z językiem, kodowaniem, infrastrukturą i ekologią oraz J.T. Roane, która prowadzi Inicjatywę na rzecz Czarnych Ekologii na Uniwersytecie Stanowym Arizony. W sesji można wziąć udział bezpośrednio, za pomocą rejestracji (dostępnej pod tym adresem – link tutaj), albo obserwować ją na Unsoundowym Facebooku lub YouTube. Festiwal, jak zwykle, zaprasza też do dyskusji na dedykowanym kanale na platformie Discord (otwarte zaproszenie jest tutaj).


A teraz pora na niespodziankę!


Także dzisiejszego wieczora na Discordzie zacznie nadawać Unsound Radio. Wyemituje ono nagrania z poprzednich edycji festiwalu, za każdym razem właściwie jednorazowo. Transmisje odbędą się bezpośrednio przed lub tuż po zakończeniu programu danego dnia. Jego harmonogram pozostaje tajemnicą, w duchu wspominanej z rozrzewnieniem edycji „Surprise”. Na Discord (rejestracja pod tym linkiem) warto przyjść odpowiednio wcześnie, ale i zostać tam do późna. Bo to, co jest ulotne, warto przeżyć gromadnie!