←  Powrót

Aktualności

04.10.2020

Unsound 2020: Intermission – dzień 4.

Unsound dzień czwarty

Pierwszym punktem harmonogramu jest 3. i ostatnia sesja „Machine Listening”, o 13:00 czasu środkowoeuropejskiego letniego, projektu prezentowanego wespół z kolektywem Liquid Architecture, poświęconego problematyce nadchodzącego świata, zdominowanego przez podsłuchujące maszyny. Dzisiejsza transmisja nosi tytuł „Nasłuchując pandemicznie”, a biorą w niej udział Sean Dockray, Mark Andrejevic, Thao Phan, Vladan Joler, Andrew Brooks, Shannon Mattern, Jasmine Guffond i inni. Wciąż otwarte są zapisy na platformie Zoom (w tym miejscu), ale zajęcia można oglądać też z oddali, na YouTube (pod tym linkiem). Sympozjum rozgrywa się też na kanale #machine-listening w ramach ciągłych działań Unsoundu na platformie Discord (tutaj znajduje się otwarte zaproszenie).


Gdy już festiwalowicze się tak nasiedzą i nagłówkują, trzeba się będzie trochę rozruszać. Świetnie złożyło, bo akurat pod ręką jest UNIIQU3, która poprowadzi warsztat „Jersey Club dla początkujących”, dzięki któremu kursanci i kursantki nabiorą formy. Te darmowe zajęcia rozpoczną się 17:00 i przyjmą formę nagrywanego warsztatu na Zoomie. Wymagają one uprzedniej rejestracji pod tym linkiem.


O 16:00 widzowie i widzki zajrzą za kulisy procesu twórczego ZUBOTNIKa, podopiecznego grupy Fractal Fantasy, którego aktywność do dziś była okryta tajemnicą. Prezentacja ta przybierze interaktywną, internetową formę, a po premierze będzie dostępna tylko przez 24 godziny. Z ZUBOTNIKiem można się już zresztą zapoznać tutaj, a także sobie z nim pogadać.


Następnie, o 19:00 Sinjin Hawke i Zora Jones z Fractal Fantasy zaprezentują audiowizualny projekt „dreamRooms();”, czyli eksperymentalny występ, który pozwoli w końcu zapoznać się z tym, jak, w kontekście pandemii i rosnącego niepokoju związanego z izolacją, powstają prace duetu. Aby obejrzeć transmisję, należy wejść na stronę główną Unsoundu lub YouTube. W tym miejscu warto przypomnieć o platformie Discord (otwarte zaproszenie tutaj). To na niej w trakcie festiwalu toczą się dysputy i rozsiewane są plotki. Występ Hawke’a i Jones nie zostanie zarchiwizowany, więc trzeba być punktualnie!


Potem nie będzie przerwy, a o 19:30 festiwalowicze w końcu poznają gwiazdę vloggingu, „Drumpilled”, która po raz pierwszy gości na Unsoundzie „fizycznie”, dzięki uprzejmości Sama Rolfesa i jego Wirtualnemu Systemowi 3D. Podczas swojego pierwszego internetowego talk-show, „Drumpilled” omówi skandale i intrygi pierwszych dni tegorocznej edycji Unsoundu, pogada z Zorą Jones i Sinjinem Hawkem o ich audiowizualnej podróży, a członkowie platformy Fractal Fantasy zostaną zmuszeni do zagrania z uczestnikami i uczestniczkami streamu w zgaduj-zgadula i niszowe skojarzenia. A to wszystko na Discordzie (rejestracja pod tym linkiem).


Razem z Unsoundem w otchłań cyberprzestrzeni!