←  Powrót

Aktualności

09.10.2020

Unsound 2020: Intermission – dzień 9.

unsound dzien 9 zdj

Nadszedł piątek! Dziś Unsoundowy kosz delikatesowy jest wypchany po brzegi. W pakiecie znajdują się rozgrywająca się w czasie rzeczywistym gra, kompozycja ciągła złożona z kojących, medytacyjnych występów, transmisja ze studia prowadzonego przez nieprzewidywalnego vloggera z krwi i kości i wspólna prezentacja z festiwalem Nyege Nyege.


Festiwalowe aktywności zaczynają się o 18:00. Wówczas nawiedzi nas Zosia Hołubowska z Julią Giertz podczas drugiej sesji “Wspólnoty żałoby”. Pierwsza zrobiła na nas ogromne wrażenie i tym goręcej zapraszamy by jej posłuchać na naszym discordowym kanale (kliknij tutaj).


O 19:00 odbędzie się dyskusja poświęcona przyszłości festiwali i temu, jak uderzyła w nie pandemia. Poprowadzi ją Lisa Blanning, a wezmą w niej udział przedstawiciele i przedstawicielki Unsoundu, Sónaru (Barcelona), Pitchforka (Chicago), Novas Frequências (Rio), Nyege Nyege (Uganda) i festiwalu Dweller (Nowy Jork). Do dyskusji można dołączyć na Zoomie,

tutaj.


Następnie o 20:45, Unsound wyemituje specjalną, skondensowaną i spójną transmisję przygotowaną wraz z Nyege Nyege, festiwalem i wydawnictwem, z którym działa od lat. W programie znajdą się polscy perkusiści Miłosz Pękala i Hubert Zemler, którzy wykonają dwie kompozycje Jlin, zapis występu HHY & The Kampala Unit z Hotelu Forum w trakcie Unsoundu 2019 oraz koncert ugandyjskiej Kalalu Traditional Troupe.


Pomiędzy 22:30 a 23:30 festiwal w końcu wypuści wyczekiwaną grę, a właściwie internetowe środowisko zaprojektowane przez duet Pussykrew do muzyki 700 Bliss (czyli duetu Moor Mother i DJ Haram. Praca ta nosi tytuł „Znamienne harmonie w przestrzeni”, a do jej wirtualnego świata wejść można przez ten link. Jeśli środowisko to będzie akurat przepełnione, progres gry można też oglądać za pośrednictwem platformy Twitch (tutaj). Trzeba być punktualnie, jako że będzie ona dostępna w Internecie tylko przez godzinę! „Znamienne harmonie w przestrzeni” są prezentowane dzięki pomocy Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku i w porozumieniu z Pioneer Works.


Następnie festiwalowiczków i festiwalowiczki będzie zabawiać gwiazda vloggingu z krwi i kości, czyli Drumpilled. O 23:30 rozpocznie się kolejny odcinek jej programu, tym razem poświęcony temu, co dzieje się „ZA KULISAMI FESTIWALOWYCH DYSKUSJI”, nadawany na żywo ze studia usytuowanego przed najprawdziwszym Hotelem Forum. Tym razem Drumpilled podzieli się z widzami i widzkami najświeższymi plotkami z festiwalu, pogada z Pussykrew oraz po raz kolejny zaprosi festiwalowiczów i festiwalowiczki do stanięcia w szranki na żywo, na Discordzie. Otwarte zaproszenie do Unsoundowego kanału znajduje się tutaj.


Po całym tym zamieszaniu trzeba będzie trochę odpocząć i w tym celu Unsound przygotował wyjątkowe, trwające przez całą dobę audiowizualne doświadczenie, które pomoże się rozluźnić, głęboko wsłuchać, zasnąć, pomedytować albo pomarzyć. Transmisja „O godzinie ∞” rozpocznie się od emisji „Snów w trakcie kwarantanny”, filmu irlandzkiego artysty i reżysera Davida OReilly, po czym jednym ciągie wybrzmi 6 godzin muzyki przygotowanej przez artystów i artystki z całego świata, w tym przez Emily A. Sprague, Lucrecię Dalt, Félicię Atkinson, Bartosza Kruczyńskiego aka Earth Trax, Forest Management and KMRU. OReilly wejdzie w dialog z występami, tworząc do nich animację. Poszczególne utwory odgrywane przez artystów zostaną odtworzone w losowej kolejności, a całość zostanie powtórzona cztery razy w ciągu doby, po czym nagrania te znikną na zawsze.


Link do transmisji do „O godzinie ∞” znajdzie się na Unsoundowej stronie o 23:59 czasu środkowoeuropejskiego letniego. Jeśli uczestnicy i uczestniczki znajdą się akurat w odpowiedniej strefie czasowej, festiwal zaprasza, by zabrali oni ze sobą stream do łóżka. Słodkich snów...


Do kanału Unsoundu na Discordzie zalogowanych jest już prawie 1000 użytkowników i użytkowniczek. Przez ostatni tydzień było to miejsce spotkań fanów i artystów, odbywały się tam pogaduchy o poszczególnych występach, panelach dyskusyjnych, o różnych rodzajach emoji, o polskim jedzeniu, jak i na różne inne tematy. Wciąż można się do niego zarejestrować tutaj. Dziś o 18:00 zaprezentowana zostanie druga sesja „Wspólnoty żałoby”, projektu przygotowanego specjalnie na Unsound przez Zosię Hołubowską i Julię Giertz. Na ten czas czat na Discordzie zostanie wyłączony. Jednak tuż po transmisji festiwalowe aktywności wrócą do normy, a nawet będzie można zapoznać się z nowymi setami-niespodziankami, odtwarzanymi w ramach Unsound Radio. Można liczyć na niespodzianki!