←  Powrót

Aktualności

07.10.2020

Unsound 2020: Intermission – dzień 7.

unsound dzien 7 pic

Czy starczy już tych internetowych festiwali? Mocne słowa! Lepiej powstrzymać się od takich opinii, jeśli nie doświadczyło się jeszcze rozkoszy tegorocznego Unsoundu. Siódmego dnia festiwal zaoferuje następujące wiktuały: dyskusję, eksperymentalną audiowizualną występo-prezentację oraz sesję głębokiego słuchania [deep listening] i medytacji.


O 19:00 czasu środkowoeuropejskiego letniego rozpocznie się transmisja rozmowy pt. „Radykalna towarzyskość – unieważniając toksyczność w kulturze unieważniania”, w której wystąpią wpływowe myślicielki i myśliciele, takie jak Natalie Wynn, znana ze swojego kanału ContraPoints na YouTube, filozof Ben Burgis, autor nadchodzącej książki „Canceling Comedians While the World Burns” [Świat płonie, więc lepiej skupić się na unieważnianiu komików] oraz artysta Richard Kennedy. Za moderację odpowiadać będzie Lou Drago – tytułem wstępu, ta ciekawa postać przedstawi też swoją taktykę „Radical Sociablity” [Radykalna towarzyskość], która pozwala łatwo odnajdywać podobieństwa pomiędzy zmaganiami przedstawicieli różnych grup społecznych. Do dyskusji można dołączyć bezpośrednio, na platformie Zoom (link tutaj) albo obejrzeć ją na YouTube. Warto w tym samym czasie dołączyć do Unsoundowego Discorda (w tym w tym miejscu), gdzie można zadawać mniej lub bardziej zobowiązujące pytania i wchodzić w dialog z panelistkami, jak i innymi festiwalowiczami.


Następnie o 21:00 w Unsoundowym streamie ukaże się TCF, który w formie hybrydowego występu zaprezentuje projekt „Awne”. Norweski artysta pokaże tam, jak działa jego system do tworzenia muzyki i sztuki, inspirowany procesami biologicznymi, rolnictwem naturalnym, permakulturą, przyrodą oraz innymi zjawiskami. Wszystko to odbędzie się w ramach wirtualnego świata zaprogramowanego z wykorzystaniem Unity i machine learningu, z których TCF zwykł korzystać na żywo. Transmisję można obejrzeć na YouTube, a po występie można też pogadać z artystą na Discordzie (rejestracja w tym miejscu).


Późniejszym wieczorem, o 22:00, festiwal gości słynnego multiinstrumentalistę Laraajiego, który z pomocą internetowej transmisji poprowadzi na żywo medytację techniką głębokiego słuchania [deep listening], wykorzystując do tego muzykę i swój głos. Na te zajęcia wymagana jest rejestracja na Zoomie - link znajduje się tutaj.


Dziś Unsound Radio odtworzy też dwa występy-niespoodzianki. Pierwszy około 18:00, drugi około 23:00, gdy warsztat z Laraajim dobiegnie końca. Warto zaznaczyć, że w tym roku Radio przypomniało już sety Lorenzo Senniego, Umfang, jak i duetu Pedestrian Deposit.


Festiwal rozwiewa też niniejszym wątpliwości co do tego, czy w tym roku odbędzie się wieczór dedykowany gromadnemu śpiewaniu. Tak, to prawda, w niedzielę wydarzy się nie tylko Karaoke Party, ale i Quiz Unsound Intermission. Więcej informacji na stronie wydarzenia. Festiwal zaprasza wszystkich chętnych, niezależnie od umiejętności i preferowanego sposobu imprezowania – czym więcej uczestniczek i uczestników, tym lepiej!