←  Powrót

Aktualności

10.10.2020

Unsound 2020: Intermission – dzień 10.

unsound dzien 10 zdj

Symulacja Unsoundu 2020 potrwa jeszcze niestety tylko dziś i jutro. Przemierzając festiwalowe strony, uczestnicy i uczestniczki będą mogli napotkać 24-godzinną transmisję „∞ o’clock”, wejść do gry typu multiplayer „AFTERLIFE 網路來生: ev20f1”, gdzie dojdzie doświadczą cyfrowej reinkarnacji, a także poznać zawiłości audiowirologii, dzieje sztucznej inteligencji, która stała się pop-gwiazdą a także wziąć udział w korespondencyjnym kursie z tańca gqom.


Pokaz „∞ o’clock” trwa już teraz, a zakończy się o północy. Praca ta zawiera muzykę, która pomaga się skupić i wejść w stan głębokiego słuchania, a do pełnego zanurzenia w dźwięku posłużą specjalne wizualizacje zaprojektowane przez irlandzkiego reżysera i artystę Davida OReilly. Można do nich zasnąć, jak i się rozmarzyć. Na utwór składają się kompozycje Emily A. Sprague, Lucrecii Dalt, Félicii Atkinson, Bartosza Kruczyńskiego aka Earth Trax, Forest Management i KMRU. Transmisja potrwa do północy czasu środkowoeuropejskiego letniego, a dokładny rozkład występów można napotkać w tym miejscu.


O 16:00, również czasu środkowoeuropejskiego, odbędzie się trzeci warsztat taneczny na platformie Zoom, tym razem poświęcony południowoafrykańskiemu gqom. Muzykę do zajęć zagrają mieszkający w Durbania Rubeboyz i Griffit Vigo, a poprowadzi je osiadła w Londynie Esi.J. Wciąż można się na nie zapisać tutaj.


Następnie o 17:00 przyjdzie w końcu pora na „AFTERLIFE 網路來生: ev20f1”, projekt prezentowany wraz NAXS Corp. i Meuko! Meuko! To gra typu MMO, eksperymentalna internetowa przestrzeń a także projekt kuratorski. Artyści i artystki inspirują tu się pojęciem reinkarnacji, przyjmując buddyjski punkt widzenia na czasoprzestrzeń, co pozwala im spojrzeć świeżym okiem na zależności między życiem, śmiercią i odrodzeniem w cyfrowych ciałach. Wśród wykonawców znajdą się Tajwańczycy Meuko! Meuko!, Alex Zhang Hungtai, 張惠笙 / Alice Hui-Sheng Chang wraz z Dutch E. Germem , grupy 落差草原 / Prairie WWWW i 破地獄 / Scattered Purgatory. W drugiej części tego spektaklu, w świecie AFTERLIFE 網路來生 zaprezentowany zostanie przegląd DJów i producentów z całej Azji. Zagrają Sonia Calico, Gabber Modus Operandi, 33EMYBW, Hyph11e, Leevisa, ASJ / Charlisha Leung, Mars89 i Wanton Witch. Do gry będzie dołączyć poprzez ten link – można w niej brać bezpośredni udział lub po prostu oglądać transmisję na żywo. Całość potrwa aż 6 i pół godziny.


Steve Goodman aka Kode9 zaprezentuje z kolei swój wideoesej „Audiowirologia” o 19:30. Poruszy on w nim wątki zawarte w jego tekście do Unsoundowej ksiażki „Intermission”, którą można zamówić w przedsprzedaży tutaj. Od razu po tym, o 20:00, Lawrence Lek w czasie rzeczywistym wprowadzi w środowisko, w którym powstał jego film „AIDOL 爱道”, oparty na generatywnym scenariuszu przedstawiającym losy piosenkarki, która jest sztuczną inteligencją. Następnie do Goodmana i Leka dołączy Lisa Blanning, która poprowadzi z nimi rozmowę.


Wciąż dużo dzieje się też na Unsoundowym Discordzie. Do platformy mozna dołączyć pod tym linkiem.