Harmonogram / SATURDAY 23 NOVEMBER
20:00

Knockdown Center

Opis

Podczas pierwszej edycji Unsoundu New York od trzech lat wystąpią artyści z dziewięciu różnych krajów. Zaprezentują muzykę od ambientu przez noise po klubowe rytmy. 


W głównej przestrzeni Knockdown Center wybrzmi najpierw muzyka eksperymentalna. Pierwsza występuje Liz Harris z Portland, artystka znana również jako Grouper. Tej nocy wystąpi jako Nivhek, to jej nowy projekt, który jest po części efektem rezydencji artystycznej w Murmańsku w ramach Unsoundu Dislocation. Caterina Barbieri zabierze słuchaczy w podróż zmieniającą stany świadomości za sprawą swojej muzyki tworzonej na syntezatorach modularnych. Tim Hecker wystąpi z japońskimi muzykami dworskimi, łącząc swoje brzmienie z gagaku - najstarszą formą muzyki klasycznej z Kraju Kwitnącej Wiśni.


Druga część nocy poświęcona jest muzyce klubowej. The Bug zagra w Stanach po raz pierwszy od czterech lat. Legendarnemu producentowi muzyki basowej towarzyszyć będzie raperka Miss Red, znana ze swojego ognistego flow i niezwykłej charyzmy. Jlin zaprezentuje znany już materiał z cenionych albumów oraz zupełnie nowe kawałki, udowadniając dlaczego jej polirytmiczne eksperymenty należą do najciekawszych na tanecznej scenie. Sophie zaciera granice między muzyką eksperymentalną, taneczną i popem. Zagra wyjątkowy, dwugodzinny live act. 


Drugą salę współprezentujemy z wieloletnim partnerem festiwalu, inicjatywą The Bunker a także ekipą Quo Vadis. Większość występów to duety lokalnych artystów, projekty, które łączą muzykę noise i techno. Zagrają: Further Reductions (Rose E. Kross i Shawn O’Sullivan), Abby Echiverri i Leisure Muffin, rrao i Clay Wilson, January Hunt i Octonomy, Via App i Bookworms, Shredded Nerve i Jackson-Pratt oraz Pedestrian Deposit z Los Angeles. Wizualizację przygotował kolektyw Funelled Smoke. 


Caterina Barbieri i Miss Red występują przy wsparciu platformy We Are Europe.

Program

20:00
21:00
22:00
23:00
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
Knockdown Center
Nivhek
20:30 - 21:20
Caterina Barbieri
21:30 - 22:15
The Bug & Miss Red
23:40 - 00:40
Jlin
00:55 - 01:45
Sophie
02:00 - 04:00