Unsound Lab powraca jako szkoła letnia!
←  Powrót

Aktualności

16.05.2024

Unsound Lab powraca jako szkoła letnia!

Unsound Lab Summer School

Twoja kariera w branży muzycznej miała zacząć się z hukiem, ale na razie przypomina skomlenie? Mamy rozwiązanie. Tego roku Unsound Lab powraca z dwuczęściowym programem. Na pierwszy ogień idzie szkoła letnia w Sokołowsku, malowniczym miasteczku o złożonej historii. Kontynuacją będzie związana z Labem część programu dyskursywnego na krakowskim Unsoundzie w październiku.


Bądźmy szczerzy, bycie artystą, menedżerem, organizatorem, agentem czy kuratorem nie jest łatwe – szczególnie jeśli, jak wiele osób w 2024 roku, często musisz łączyć te role. W czasach prekariatu i niepewności jako nowej normy, gdy kariera w branży muzycznej sprowadza się do wykonywania zleceń na boku i nierezygnowania z pracy na etat, niezbędne jest krytyczne przyjrzenie się temu, w jaki sposób działa system, którego jesteśmy częścią. Łatwiej odnaleźć w nim własną drogę w towarzystwie przyjaciół.


Szkoła letnia Unsound Lab jest eksperymentem z zakresu budowania wspólnoty przez produkcję i wymianę wiedzy. Dzieleniu się branżową wiedzą specjalistyczną towarzyszy tu etos i praktyki DIY. W ciągu czterech dni w ramach szkoły letniej odbędą się warsztaty, dyskusje panelowe, eksperymentalne wykłady i inne działania, których celem będzie stworzenie idiosynkratycznej mapy branży muzycznej i ułatwienie ci zagłębienia się w nią.


Wśród osób prowadzących zajęcia znajdą się wybitne postaci, indywidualiści i buntownicy świata muzyki. Szkoła letnia zgłębi różnorodne tematy: od warsztatu pracy menedżera, agenta, czy PR-owca, poprzez dystrybucję i współpracę międzybranżową, technologie cyfrowe, sztuczną inteligencję, po zaangażowanie społeczne i zdrowie psychiczne. Pierwsze potwierdzone osoby mentorskie to Steve Goodman (znany jako Kode9, założyciel labelu Hyperdub), James Ginzburg (założyciel labelu Subtext i członek duetu emptyset), Branson Rosenbluth (agencja LittleBig), Greg Menendez (Modern Matters PR), kolektyw Ecology of Care, Kat Zavada (artystka i badaczka), Wassim Z. Alsindi (badacz i założyciel platformy 0xSalon), Magdalena Angulska (agencja MIH), Lyra Pramuk (wokalistka, kompozytorka i producentka), Alessia Avallone (założycielka Language of Sound) oraz założyciel i dyrektor artystyczny Unsoundu Mat Schulz. Pełen program oraz lista osób mentorskich zostaną ogłoszone w czerwcu.


Program kierowany jest do osób rozpoczynających karierę w branży muzycznej, chcących doskonalić swoje umiejętności w nieformalnych okolicznościach, a zarazem budować poczucie wspólnoty. Szkoła letnia odbędzie się od 29 lipca do 1 sierpnia 2024 roku w Sokołowsku, artystycznym hubie położonym w otoczeniu zjawiskowych gór i lasów. Koszt udziału w szkole wynosi 1300 złotych, ale dla ograniczonej liczby osób dostępne będą opcje zniżkowe. Koszt obejmuje udział we wszystkich zajęciach, noclegi oraz dwa posiłki dziennie. Połowa miejsc zarezerwowana jest dla uczestników z Polski, wydarzenie będzie jednak miało charakter międzynarodowy. Wszystkie zajęcia będą się odbywały w języku angielskim.


Formularz zgłoszeniowy jest już dostępny, zapisy zostaną zamknięte 9 czerwca. Liczba miejsc jest ograniczona, nie zwlekaj więc i zgłoś się tutaj. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź naszą stronę internetową, na której znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i więcej informacji o szkole.