←  Powrót

Aktualności

19.04.2022

Koncert charytatywny na rzecz Ukrainy. „Czarnobyl” Hildur Guðnadóttir 7 maja w berlińskim klubie Kraftwerk.

Koncert charytatywny projektu Chernobyl - już w 7 maja w berlińskim Kraftwerk

Ścieżka dźwiękowa Hildur Guðnadóttir do serialu „Czarnobyl” (produkcja HBO) została po raz pierwszy zaprezentowana podczas Unsoundu w 2019 roku. W międzyczasie zdobyła wiele nagród i stała się materiałem funkcjonującym w oderwaniu od filmowych obrazów. W kontekście wojny w Ukrainie, materiał islandzkiej kompozytorki staje się jeszcze bardziej aktualny. Koncert w Berlinie to gest wsparcia wobec obywateli i obywatelek Ukrainy oraz wyraz sprzeciwu wobec okrucieństwa Rosji. Dochód ze sprzedaży biletów w całości zostanie przekazany organizacjom humanitarnym oraz medycznym. Wydarzenie odbędzie się 7 maja w berlińskim klubie Kraftwerk, a na scenie do Hildur Guðnadóttir dołączą Chris Watson i Sam Slater (współtwórcy kompozycji), Theresa Baumgartner (scenografia i światło) oraz Francesco Donadello (uprzestrzennienie dźwięku).


Bilety na koncert są dostępne tutaj. Można je nabyć w kilku opcjach cenowych: od 30 do 130 euro, dzięki temu każdy/ każda może wesprzeć Ukrainę kwotą dostosowaną do swoich możliwości finansowych. Można również przekazać 30 euro bez zakupu biletu. Dochód ze sprzedaży biletów w całości zostanie przekazany trzem organizacjom niosącym pomoc Ukrainie: Ukraińskiemu Domowi w Warszawie, Help Ukraine Center oraz Ukraine-Hilfe Berlin e.V..Wydarzenie współorganizują: Unsound, berlińskie festiwale CTM i Atonal, ukraiński festiwal Construction, klub Kraftwerk, wydawnictwo Deutsche Grammophon, Satis & Fy oraz agencji Modern Matters.

 

Pokaz “Czarnobyla” obędzie się również 15 czerwca w Hobart w australijskim Dark Mofo. Zebrane środki zostaną w całości przekazane humanitarnej organizacji działającej na rzecz dzieci Voices of Children. Bilety są już wyprzedane.