13.10

Sobota

14.10

Niedziela

15.10

Poniedziałek

16.10

Wtorek

17.10

Środa

18.10

Czwartek

19.10

Piątek

20.10

Sobota

21.10

Niedziela

00:00 // Kino Pod Baranami
Jigoku's "THE END" Film Season: All Night Apocalypse
Na Unsound 2012 nie zabraknie tradycyjnego maratonu filmowego, przygotowanego jak zwykle przez Jigoku. Sześciodniowy cykl rozpocznie się 13 października apokaliptycznym dokumentem „The Late Great Planet Earth” z narracją Orsona Wellesa, opowieści o nuklearnej zagładzie - „This Is Not A Test” oraz „Point of No Return Vol 1: Endgame” - kiczowatym, włoskim odpowiednikiem „Mad Maxa”. Filmy edukacyjne z lat 50.: „Fall Out Shelter” i „Duck and Cover!” przypomną widzom, jak postępować w wypadku ataku atomowego, a francuska animacja „Les Temps Morts” roztoczy wizję samozniszczenia ludzkości.
Bilety: 15 zl
19:00 // Engineering Museum
LIKE THE VOICE OF A THOUSAND WATERS, presented with ECAS
KTL, czyli Stephen O'Malley z Sunn O))) and Peter Rehberg, to przybysze z mrocznych rejonów muzyki eksperymentalnej. Zagrają na żywo muzykę do „Wschodu Słońca” (1927), uznanego przez BFI za jeden z pięciu najlepszych filmów wszech czasów. Zamykający erę kina niemego film wpasowuje się w panujący na Unsound 2012 nastrój czasów ostatecznych. Projekt powstał na zamówienie paryskiego Luwru. Wieczór otworzy Jacek Sienkiewicz z krótkim eksperymentalnym setem swojego nowego projektu.
19:30 Jacek Sienkiewicz
20:00 KTL
Bilety: 25 zl BUY HERE
21:00 // Pauza
UNSOUND OPENING PARTY
Festiwalowy tydzień otworzą dobrzy znajomi Unsound, z którymi mamy przyjemność świętować nasz jubileusz. Wystąpią: Andy Votel z Finders Keepers, który wzbogaci swój set didżejski o fragmenty polskich klasyków animacji, krytyk muzyczny i producent Philip Sherburne, Opium Hum (czyli Michail Stangl związany z berlińskim Leisure System i CTM) oraz Mi$gogo z PussyKrew. Na żywo usłyszymy również Chino.
21:30 Opium Hum
23:00 Philip Sherburne
00:00 Andy Votel
01:30 Mi$gogo
02:30 Chino
Visuals: Pussykrew
Bilety: Free
00:00 // Kino Pod Baranami
Jigoku's "THE END" Film Season
Film „The People Who Own The Dark” (1976, SP, reż. Leon Klimovsky) to hiszpańska produkcja w klimacie „Omega Mana”, opowiadająca o grupie bogaczy, którzy przeżywszy katastrofę nuklearną chronią się przed promieniowaniem, „potworami z plebsu” i zamaskowanymi żołnierzami polującymi na „zakażonych”. Reżyseria hiszpańskiego mistrza horroru, Klimovsky'ego, to gwarancja mroku najwyższej klasy.
Bilety: 5 zl
17:00 // Bunkier Sztuki
Q&A with Andy Votel, presented with The Wire
Andy Votel, szef wytwórni Finders Keepers, jest specjalistą absolutnym do spraw pereł z lamusa. O swoich pasjach - w tym o niedawnych reedycjach ścieżek dźwiękowych autorstwa Andrzeja Korzyńskiego - porozmawia z Philipem Sherburne’em. Możemy spodziewać się również dyskusji o naszym temacie przewodnim - "THE END" i jego przejawach w kulturze mniej i bardziej popularnej.
Bilety: Free
18:00 // Bunkier Sztuki
OPENING: A Trip Down Memory Lane With Unsound - An Exhibition of Festival Design 2003 - 2012
W tym roku obchodzimy 10. urodziny. To nie tylko okazja, żeby imprezować tak, jakby świat mial się zaraz skończyć, ale także aby przypomnieć sobie, jak w ciągu dekady zmieniała się kultura festiwalowa, design, muzyka eksperymentalna i klubowa. Unsound powstał wkrótce po tym, jak opadła gorączka milenijna, a dziesięć lat później nasz temat przewodni to The End. Plakaty i ulotki festiwalowe z dziesięciu lat naszego istnienia będzie można zobaczyć w Bunkrze Sztuki, od poniedziałku do niedzieli.
Bilety: Free
19:00 // Muzeum Manggha
I FLED, WITH MY FACE IN MY HANDS
Noise'owo – eksperymentalne spotkanie na szczycie. Wystąpią: specjalista od złowieszczych, elektroniczno - blackmetalowych improwizacji Kevin Drumm, Vatican Shadow (Prurient) ze swoją surową, agresywną odmianą techno, oraz legendarna tokijska grupa Fushitsusha pod wodzą Kenjiego Haino, łącząca psychodelię z noisem i eksperymentalnym rockiem. Koncert otworzy perkusista Hubert Zemler.
19:30 Hubert Zemler
20:00 Kevin Drumm
20:50 Vatican Shadow
21:40 Fushitsusha
Bilety: 25 zl BUY HERE
22:30 // Radar Gallery
BAMBINO SOUND SYSTEM
Na Unsound powracają Bambino Sound System. Za pomocą przenośnych gramofonów Bambino i kolekcji polskich pocztówek dźwiękowych ponownie odtworzą niezapomnianą atmosferę prywatki w peerelowskim bloku.
Bambino Sound System
Bilety: Free
00:00 // Kino Pod Baranami
Jigoku's "THE END" Film Season
Klejnot kina klasy Z, „Point of No Return Vol 2: She” (IT, 1982, reż. Avi Nesher), to obłąkańcza mikstura filmów o barbarzyńcach, historii o wojownikach szos i innych nurtów kina exploitation. Film opowiada o dwóch braciach, którzy przedzierają się przez pełną upiornej menażerii, post-apokaliptyczną dzicz, aby uratować swoją siostrę. Na ścieżce dźwiękowej znaleźli się Judas Priest i Motorhead!
Bilety: 5 zl
15:00 // Bunkier Sztuki
The End of the Notion of the Artist, presented with Glissando
Dzisiaj już nie wiemy, kiedy urodziny obchodzą nasi muzyczni idole. Często nie znamy ich prawdziwych nazwisk, ani nawet pseudonimu - nie mamy pewności czy istnieją (Ursula Bogner, anyone?). A może rację ma enigmatyczna DJ-ka z Rosji, która mówi: “nie mam biogramu, bo go nie potrzebuję"? Udział biorą: Piotr Tkacz, Filip Lech, Agata Pyzik i Andżelika Kaczorowska.
Bilety: Free
17:00 // Bunkier Sztuki
Presentation: Slouching Toward Toddlerdom, presented with The Wire
Takiej wizji końca świata jeszcze nie widzieliśmy: pojawiają się w niej masowe bezrobocie, Willow Smith i wilcze płody. Pisarz Evan Calder Williams zabierze nas w podróż przez półwiecze apokaliptycznych strachów i fantazji i przybliży salvagepunk - rozkopywanie gruzów, wśród których czają się dawne niebezpieczeństwa.
Bilety: Free
18:30 // Officers' Casino
CEASELESSLY INTO THE PAST
Andy Votel wydaje w swoim labelu Finders Keepers płyty Andrzeja Korzyńskiego, autora muzyki do cyklu filmów o Panu Kleksie. Trylogia, uwielbiana przez pokolenia polskich dzieciaków i przez samego Andy'ego, stała się podstawą specjalnego projektu „Kleksploitation”. Innercity Ensemble to siedmioosobowa grupa złożona z wybitnych przedstawicieli polskiej sceny eksperymentalnej i improwizowanej.
19:00 Andy Votel
20:00 Innercity Ensemble
Bilety: 25 zl BUY HERE
21:30 // Muzeum Manggha
NOW EVERYBODY
Wtorkowa noc upłynie pod znakiem czystej zabawy, a zagwarantują to artyści z zupełnie różnych bajek. Ducktails, projekt Matthew Mondanile'a z Real Estate, to marzycielski, senny „pop”. Teengirl Fantasy grają czerpiące z techno i house, futurystyczne piosenki ery internetu. Piętnastka, projekt Piotra Kurka, proponuje pomysłową kombinację elektroniki i bardziej tradycyjnych rozwiązań.
22:00 Piętnastka
23:00 Ducktails
00:00 Teengirl Fantasy
Bilety: 25 zl BUY HERE
00:00 // Kino Pod Baranami
Jigoku's "THE END" Film Season
„Lifespan” (1975, NL-UK, reż. Sandy Whitelaw) opowiada o obsesyjnym strachu ludzi przed starością. Bohaterem filmu jest lekarz poszukujący klucza do wieczności. Osobliwy kawałek kina z pogranicza SF, horroru i erotyki, z niesamowitym, progresywno-elektronicznym soundtrackiem Terry'ego Rileya.
Bilety: 5 zl
14:30 // Bunkier Sztuki
Q&A with Stuart Argabright, presented with Blackest Ever Black
Stuart Argabright, założyciel Ike Yard i Black Rain, nagrywał wydarzenia na Manhattanie zaraz po atakach 11 września z dachu swojego domu. Na Unsound opowie o różnych scenariuszach końca świata - w kinie, muzyce, literaturze, a także w rzeczywistości - dla których scenerią stał się Nowy Jork. Argabright, który Dyskusję poprowadzi Kiran Sande z Blackest Ever Black.
Bilety: Free
15:45 // Bunkier Sztuki
Collaborations I - Q&A with Tim Hecker and Daniel Lopatin, presented with The Wire
Wiosną 2012 roku Tim Hecker i Daniel Lopatin (OPN) – dwie ważne osobistości współczesnej elektroniki – rozpoczęli wspólne nagrania w brooklyńskim studio. Rezultat ich pracy będzie pierwszym wydawnictwem w ramach out/free jazzowej/eksperymentalnej serii SSTUDIOS. Na Unsound wystąpią razem na żywo po raz pierwszy. O współpracy opowiedzą w rozmowie.
Bilety: Free
16:30 // Klub RE
UNQUIET SLUMBERS FOR THE SLEEPERS IN THAT QUIET EARTH
T'ien Lai to nowo powstały duet, który przy pomocy radioodbiorników
tworzy medytacyjne dźwięki inspirowane mistyczną muzyką żydowską.
Perkusista Tomek Chołoniewski zaprezentuje eksperymentalny potencjał instrumentów perkusyjnych.
17:00 T'ien Lai
17:40 Tomek Chołoniewski
Bilety: Free
17:00 // Bunkier Sztuki
Panel: Music Industry Circa Now: Flatline or New Horizon?, presented with The Wire
Dziennikarze muzyczni, szefowie wytwórni i artyści podsumowują obecny stan przemysłu muzycznego. Czy jest w stanie rozpadu, czy powoli się odradza? Moderator: Andy Battaglia.
Bilety: Free
19:00 // Muzeum Manggha
SOMEONE ELSE WAS DREAMING HIM
Trzech artystów, proponujących zróżnicowany repertuar i najwyższy poziom produkcji. Haxan Cloak ponownie nastraszy nas swoim mrocznym brzmieniem przy okazji promocji nowego albumu wydanego w Tri Angle. Atom ™ (aka Senor Coconut) ucieszy nas swoim znanym i cenionym AV Show. Na powitanie jednak zostaniemy zbombardowani dźwiękiem przez polską grupę BNNT.
19:30 BNNT
20:00 The Haxan Cloak
20:50 Pole
21:40 Atom™
Bilety: 25 zl BUY HERE
22:00 // Rozrywki Trzy
BETWEEN THIS AND THAT
Jak mawiają w Australii: strewth! M Division Recordings zaprezentuje wybór swoich najlepszych wykonawców: Hey Convict!, Ransom & NHJ. Usłyszymy przegląd australijskiego disco od Melbourne po Milky Beach. Hey Convict! przygotowali również specjalną kompilację tanecznych znalezisk z Antypodów - 'Milky Beach Settlers'. Będzie ubaw.
22:00 NHJ
23:30 Hey Convict!
01:00 Ransom
Bilety: Free
00:00 // Kino Pod Baranami
Jigoku's "THE END" Film Season
„The Afterman” (BE, 1985, reż. Rob Van Eyck) opowiada o człowieku, który 20 lat po nuklearnej apokalipsie opuszcza swój bunkier, aby trafić do świata opanowanego przez barbarzyństwo i degenerację. Szokująca refleksja nad tym, jak nieludzki może być człowiek. Ten pozbawiony dialogów, surowy, pesymistyczny głos wściekłości zdecydowanie nie jest polecany widzom o słabych nerwach.
Bilety: 5 zl
13:30 // Bunkier Sztuki
There Will Come Soft Rains, Presented With The Wire
Dave Tompkins zaprezentuje rzadkie nagranie słuchowiska BBC według opowiadania Raya Bradbury'ego „Sierpień 2026: łagodne spadną deszcze”, historii ostatniego domu, który przetrwał nuklearną zagładę na Marsie. Produkcja Radiophonic Workshop z 1977 roku została nagrana przy użyciu analogowego syntezatora i vocodera.
Bilety: Free
14:30 // Bunkier Sztuki
Collaborations II – Q&A: Biosphere, Lustmord & MFO on TRINITY, presented with The Wire
Geir Jenssen (Biosphere) i Brian Williams (Lustmord) opowiedzą o specjalnym projekcie Unsound - „TRINITY”. Artyści wyjechali na pustynię w Nowym Meksyku, aby zebrać materiały związane z pierwszymi testami broni jądrowej. Wizualizacje stworzył Marcel Weber z MFO. Dyskusję poprowadzi Andy Battaglia.
Bilety: Free
16:00 // Bunkier Sztuki
Presentation: Where Does a Circle End? Magick and Pop Music in Britain, 1888-1978, presented with The Wire
Mark Pilkington opowie o brytyjskim okultyzmie, który z XIX-wiecznych salonów spirytystycznych zawędrował do świata muzyki popularnej. Usłyszymy dzieje końca i odrodzenia sztuk magicznych, uwieńczone eksplozją rewolucyjnych ruchów: punka i magii chaosu.
Bilety: Free
16:30 // Klub RE
A WAY A LONE A LAST A LOVED A LONG THE
Legenda surrealistycznego yassu Mazzoll z nowym albumem "Responsio Mortifera" i Niski Szum, enigmatyczny, piosenkowo-eksperymentalny projekt Marcina Dymitera, legendy polskiej sceny alternatywnej.
17:00 Niski Szum
17:40 Mazzoll plays Responsio Mortifera
Bilety: Free
17:15 // Bunkier Sztuki
RA Live Exchange with Hieroglyphic Being, presented with Resident Advisor
Unsound prezentuje panele organizowane wspólnie z Resident Advisor w ramach cyklu RA Live Exchange, który przedstawia najbardziej wpływowe postacie dzisiejszej sceny elektronicznej. Dyskusje poprowadzi redaktor naczelny RA - Todd L. Burns. Pierwszym gościem będzie Hieroglyphic Being.
Bilety: Free
18:30 // St Katherine's Church
THE IMMENSE ARCHIVES OF THE SKY
Tego wieczora niezwykłe dźwięki zabrzmią w równie znakomitym otoczeniu. Wspaniała Julia Holter zaprezentuje nowe aranżacje swoich utworów z towarzyszeniem kwintetu smyczkowego. Usłyszymy również oczekiwaną premierę live wspólnego projektu Tima Heckera i Daniela Lopatina (Oneohtrix Point Never), który niebawem ukaże się na płycie.
19:15 Julia Holter
20:05 Tim Hecker and Daniel Lopatin
Bilety: 50 zl BUY HERE
21:00 // Muzeum Manggha
A THOUSAND CRASHING CARS
Rytm odmieniony na wszystkie sposoby: i połamany, i atakujący uszy. Muzyka Holly Herndon jest płynna i ulotna, Evian Christ uwodzi oszczędnym beatem i mroczną elektroniką, Emptyset powala na kolana swoim potężnym brzmieniem. Factory Floor zapraszają na apokaliptyczną dyskotekę, a na finał Shed przypomni o mocy berlińskiego techno. Wieczór otworzy Gathaspar, łączący polski folklor z eksperymentalnym, dubowym brzmieniem.
21:30 Gathaspar
22:20 Holly Herndon
23:10 Evian Christ
00:00 Emptyset
01:00 Factory Floor
02:00 Shed
Bilety: 30 zl BUY HERE
00:00 // Kino Pod Baranami
Jigoku's "THE END" Film Season
„A Boy And His Dog” (USA, 1975, reż. LQ Jones) z udziałem Dona Johnsona (sprzed ery „Policjantów z Miami”), który wędruje po postapokaliptycznym świecie przyszłości w towarzystwie swojego psa-telepaty. Bohater trafia na grupę „cywilizowanych”, lecz bezpłodnych Ziemian, którzy chcą wykorzystać go dla odnowienia ludzkości. Los ma jednak inne, śmiercionośne plany...
Bilety: 5 zl
13:00 // Bunkier Sztuki
Panel: Talking About The End, presented with The Wire
Co znaczy "The End"? Uczestnicy panelu skonfrontują się z odwiecznym pytaniem, zastanawiając się nad końcem muzyki, stylów, szufladek, festiwali, historii, końca historii, przestrzeni publicznej i prywatnej, końca świata i końca czasów
Bilety: Free
14:30 // Bunkier Sztuki
RA Live Exchange with Demdike Stare, presented with Resident Advisor
Druga z dyskusji w ramach cyklu RA Live Exchange. Tym razem Todd L. Burns porozmawia z Demdike Stare, a wśród tematów, które poruszą, z pewnością znajdzie się stworzona dla Unsound kompozycja „Concealed”.
Bilety: Free
15:30 // Bunkier Sztuki
Presentation: The Beat Who Cheated Death: Endless Low End in Miami, presented with The Wire
Dave Tompkins przybliży kulturową, geologiczną i polityczną historię Miami w latach 80. i jej powiązania z muzyką. Usłyszymy o związkach sceny basowej z mikrohistorią Miami i o tym, co mają ze sobą wspólnego brzmienie Rolanda TR-808, kopaliny, sztuczne plaże, zamieszki, łyżworolki, kokaina i rafy koralowe.
Bilety: Free
17:00 // Feniks
THE FINDER CANNOT UNSEE ONCE IT HAS BEEN SEEN, Presented with PAN and CTM
W ramach obszernej prezentacji wytwórni PAN pojawią się HELM, który
buduje atmosferyczne dźwiękowe krajobrazy przy pomocy elektronicznych
i żywych rozwiązań, oraz Ben Vida ze swoimi "psychoakustycznymi
sztuczkami", masującymi uszy od środka. Postindustrialni pionierzy
Black Rain zaprezentują swoje sensacyjne nagrania, odkryte na nowo
przez Blackest Ever Black, a także wystąpią z ukraińskim artystą
Kotrą.
17:00 Ben Vida
17:40 Helm
18:20 Black Rain & Kotra
Bilety: TBC
17:30 // Bunkier Sztuki
Red Bull Music Academy Session with Theo Parrish
Legenda Detroit House, Theo Parrish, występuje w Polsce po raz pierwszy dzięki współpracy Unsound i Red Bull Music Academy. O filozofii, która stoi za jego produkcjami i unikatowym warsztacie didżejskim porozmawia z mistrzem krakowski DJ i producent – Eltron John, absolwent RBMA.
Bilety: Free
19:00 // Kijow Centrum
BEHIND THEIR BACKS THE GREAT DARKNESS BEGAN
Przedstawiamy dwie odmienne wizje Końca. "Trinity" Biosphere'a i
Lustmorda z wizualizacjami MFO opowiada o pierwszych testach broni
nuklearnej. Projekt powstał na specjalne zamówienie Unsound. "Proper
Kaput" to z kolei pierwszy występ V/VM od 2006 roku. Radzimy
przygotować się na śmieszny i straszny zarazem spektakl o
przedśmiertnych konwulsjach komercyjnego przemysłu muzycznego.
19:30 V/VM
20:30 Biosphere & Lustmord present: Trinity
Bilety: 50 zl BUY HERE
21:30 // Hotel Forum
ONE WORLD TO ANOTHER
Ta noc należy do muzyki tanecznej we wszelkich odmianach. Eksperymenty zapewnią VFTL, Shackleton, Interplanetary Prophets i Sienkiewicz. Tłum rozruszają Beautiful Swimmers, Ron Morelli, Juju & Jordash oraz nie kto inny, a sam Theo Parrish, którego mamy zaszczyt gościć wspólnie z Red Bull Music Academy. Trzecia sala zapełni się ambitnymi rytmami w wykonaniu Etamskiego, Piernikowskiego i Mordant Music.
22:00 Jacek Sienkiewicz ( Room 1 )
22:30 Etamski ( Room 3 )
22:30 Eltron John ( Room 2 )
23:00 Voices From the Lake ( Room 1 )
23:15 Robert Piernikowski ( Room 3 )
23:30 Max Dunbar ( Room 2 )
00:00 Etamski & Piernikowski ( Room 3 )
00:00 Shackleton ( Room 1 )
00:30 Beautiful Swimmers ( Room 2 )
01:00 Black Rain ( Room 3 )
01:15 Interplanetary Prophets (Ital & Hieroglyphic Being) ( Room 1 )
02:00 Gathaspar ( Room 3 )
02:15 Juju & Jordash ( Room 1 )
02:30 Ron Morelli ( Room 2 )
03:15 Theo Parrish ( Room 1 )
Bilety: 35 zl BUY HERE
13:00 // New Roman Gallery
Sangoplasmo Records: Exhibition and Performance
New Roman prezentuje Sangoplasmo records – niezależną wytwórnię muzyczną z Wrocławia. Label nie zajmuje się wydawaniem konkretnych gatunków muzyki, lecz skupia wokół siebie i promuje niezwykle zróżnicowane projekty. Prezentacja-wystawa będzie połączona z premierą trzech nowych wydawnictw: The Phantom, Piotra Kurka (Piętnastka) z Sylvią Monnier i Lutto Lento. W sobotę zapraszamy na koncert The Phantom i Lutto Lento, startujemy o 13.
Bilety: Free
13:00 // Bunkier Sztuki
Panel: H+ // music, presented with Glissando Magazine
Koniec ludzkości takiej, jaką znamy i świt technologicznej utopii? Posthumanizm to ruch, który celebruje zdolność człowieka do nieustannego przekraczania własnych ograniczeń. Dziś wielu artystów kwestionuje ustalone kategorie: muzyka elektroniczna/akustyczna, prawdziwa/sztuczna, Wschód/Zachód, ludzkie/pozaludzkie - a technologia idzie im z pomocą. Rozmawiają: Olga Drenda, Jacek Plewicki i goście specjalni.
Bilety: Free
14:30 // Muzeum Manggha
BORN AWAY BY THE WAVES, presented with Skanu Mezs
Porcja najświeższych trendów w muzyce elektronicznej. Prowadzony przez Johna Elliota z Emeralds label Spectrum Spools będzie reprezentowany przez Bee Mask, którego syntetyczna psychodelia wywróci nasze umysły na lewą stronę, oraz zakręcone cybernetyczne jamy Containera. Z Tri Angle przybędzie Vessel wraz ze swoją wysoce oryginalną, zamgloną odmianą techno/house.
15:00 Bee Mask
15:50 Container
16:40 Vessel
17:30 Wife
Bilety: 15 zl BUY HERE
18:30 // Engineering Museum
INTO THE DARKNESS UNTIL HE WAS THE PIN POINT OF LIGHT
Jak na apokaliptyczny wieczór przystało, zanurzymy się w mroku. Zapraszamy na światowy debiut live jednego z najbardziej oczekiwanych zespołów tegorocznego Unsound - aTelecine, spadkobierców pierwotnego industrialu. Z nowym materiałem powraca znany naszej publiczności Ben Frost, tym razem z dwoma perkusistami. Wystąpią również Raime, promując swój debiutancki album wydany w Blackest Ever Black.
19:15 Raime
20:00 aTelecine
21:00 Ben Frost
Bilety: 50 zl BUY HERE
21:30 // Hotel Forum
186,000 ENDINGS PER SECOND aka BASS MUTATIONS
Imprezy z cyklu Bass Mutations ewoluowały w kierunku dźwięków XXI
wieku. Prezentujemy muzykę klubową epoki pluralizmu, globalizmu,
świata po internecie. Mala przetwarza muzykę kubańską, Fatima Al
Qadiri tłumaczy pieśni Islamu na rytm juke, Dj MikeQ w swoim stylu
reinterpretuje Vogue, Kuedo nurza się w wizjach SF, a Oneman bije
didżejskie rekordy prędkości.
22:00 The Phantom ( Room 1 )
22:30 Lee Gamble ( Room 3 )
22:30 Artfruit ( Room 2 )
23:00 Cooly G ( Room 1 )
23:30 Slava ( Room 2 )
23:30 Metasplice ( Room 3 )
00:00 Mala In Cuba ( Room 1 )
00:15 Heatsick ( Room 3 )
00:30 Fatima Al Qadiri ( Room 2 )
01:00 Kuedo ( Room 1 )
01:30 Nguzunguzu ( Room 2 )
02:00 Traxman ( Room 1 )
03:00 MikeQ ( Room 2 )
03:00 Oneman ( Room 1 )
04:30 Ben UFO ( Room 1 )
04:30 Sentel ( Room 2 )
Bilety: 35 zl BUY HERE
13:00 // Bunkier Sztuki
Workshop: Bring the noise!, presented with Glissando Magazine and Muzykoteka Szkolna
Eksperymentalny warsztat pod parasolem Muzykoteki Szkolnej i Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Bartek Kalinka z projektu XV Parówek poleca porzucić codzienność biernego słuchacza. Zabzycz! Zachęcamy do zabrania własnego sprzętu (instrumenty, efekty, zabawki czy czegokolwiek, co wydaje brzydki lub ładny dźwięk), ale nie jest to warunek konieczny. Po opanowaniu pierwotnych praw oswajania hałasu przejdziemy do aranżowania różnych składów i tworzenia kompozycji, niekoniecznie muzycznych.
Bilety: Free
15:00 // Teatr Laznia Nowa
ATOM
Pierwszy z dwóch pokazów instalacji ATOM. Dzieło autorstwa Roberta
Henke (Monolake) i artysty Christophera Baudera składa się 64
podświetlonych balonów z helem, poruszanych za pomocą dźwięku.
Prezentacja ATOM odbędzie się w teatrze Łaźnia Nowa, w
postindustrialnej scenerii Nowej Huty.
ATOM
Bilety: Free
16:30 // Teatr Laznia Nowa
ATOM
Drugi pokaz instalacji ATOM.
ATOM
Bilety: Free
19:30 // Tempel Synagogue
EVERYTHING HAS ENDED, AND EVERYTHING ENDS
Demdike Stare powracają na Unsound ze specjalnym projektem
"Concealed", stworzonym wspólnie z wiolonczelistą Dannym Norbury i
artystą wizualnym Michaelem Englandem. Będzie to pierwszy występ duetu
z żywym instrumentarium (dzięki muzykom Sinfonietty Cracovii) i
mappingiem wideo. Wcześniej Sza/Za wykona na żywo muzykę do
eksperymentalnych filmów Stefana i Franciszki Themersonów.
20:00 Sza/Za/Ze
20:50 Demdike Stare present: Concealed
Bilety: 40 zl BUY HERE
21:00 // Pauza
SO THAT, IN THE END, THERE WAS NO END, presented with PAN and CTM
Finałowa impreza Unsound będzie obfitować w eksperymentalno-taneczne
dźwięki z wytwórni PAN. Pojawią się NHK'Koyxeи, Bass Clef i szef PAN,
Bill Kouligas, z własnym setem DJ-skim. Wystąpi również Hieroglyphic
Being (tym razem solo) oraz kilku innych artystów, których ogłosimy
wkrótce!
21:30 Bill Kouligas
23:00 Bass Clef
00:00 NHK'Koyxeи
01:00 V/VM
01:30 Acid Alan
02:30 Dave Tompkins
03:30 Hieroglyphic Being
Bilety: Free
bilety

Specjalne zestawy dostępne są w limitowanej ilości, więc lepiej zaopatrzcie się w nie zanim znikną.To samo odnosi się do biletów na poszczególne koncerty.

 

Unsound Passport - 250zł - wstęp na wydarzenia w dniach 14-21.10.

 

Unsound Weekend Pass - ...

You are in the archives

Go back to the current page