You are in the archives

Go back to the current page
←  Powrót

O Unsoundzie

O Unsoundzie

Unsound specjalizuje się we współczesnej muzyce. Prezentuje niszowych artystów, eksperymenty z dźwiękiem i nieoczywiste podejścia do brzmień. Gośćmi festiwalu są osoby wymykające się gatunkowym klasyfikacjom. Ma światową renomę wpływowego wydarzenia, które wyprzedza trendy. Festiwal jest platformą wymiany artystycznych pomysłów dla muzyków, artystów wizualnych, kuratorów, dziennikarzy, właścicieli wytwórni płytowych oraz agentów ze wszystkich kontynentów. 


Festiwal powstał w 2003 roku, ale nie cieszył się wtedy takim szacunkiem jak obecnie. Podczas pierwszej edycji zostaliśmy wyrzuceni z klubu za prezentowanie zbyt dziwnej muzyki. Główna edycja festiwalu odbywa się co roku w Krakowie. Regularnie organizowane są również wydarzenia w Londynie, Nowym Jorku, Toronto i Adelajdzie. Unsound odpowiada również za produkcję piętnastu wydarzeń w Europie Wschodniej, Azji Centralnej oraz na Kaukazie. 


Unsound zleca również nowe widowiska i inicjuje współpracę między artystami z różnych krajów, adaptuje i ożywia opuszczone przestrzenie, zarządza nowatorskimi artystami oraz znany jest z inspirowanej dźwiękiem marki perfum Ephemera.