You are in the archives

Go back to the current page
←  Powrót

Nabór otwarty

Nabór otwarty

Zapraszamy do wzięcia udziału w otwartym naborze skierowanym do osób działających w kulturze oraz wywodzących się ze środowisk artystycznych, muzycznych, literackich, aktywistycznych, akademickich i nie tylko. Ze względu na prośby o wydłużenie terminu nadsyłania zgłoszeń, czekamy na wasze propozycje do 31 maja. Przypominamy również, że tegoroczny Unsound odbędzie się przede wszystkim, jeśli nie w całości, online.


Motywem przewodnim tegorocznego Unsoundu jest Intermission. Antrakt, czyli przerwa między częściami koncertu muzycznego. W obecnej sytuacji, spowodowanej nagłym pojawieniem się COVID-19, Intermission oznacza także zerwanie, cezurę oddzielającą czasy przed i po pojawieniu się koronawirusa. W związku z tym, osiemnasta edycja Unsoundu będzie festiwalem muzycznym, na którym wybrzmią głównie słowa.


Niektóre z tematów, które chcielibyśmy poruszyć to: muzyka w warunkach kwarantanny, krajobrazy dźwiękowe kwarantanny i po niej, technologie stanu wyjątkowego, nowe protokoły intymności i opieki, protest i aktywizm, środowisko naturalne oraz nowe formy władzy. 


Poszukujemy wykładów performatywnych, dyskusji panelowych, warsztatów i reading groups, które można poprowadzić przez internet, performansów online i wszystkiego co zaciera granice między tymi formatami. Zachęcamy was do myślenia niekonwencjonalnie. Przede wszystkim interesuje nas przekorne spojrzenie na doświadczenie transmisji online.


Zgłoszenia (do 4000 znaków) można wysyłać zarówno po polsku jak i po angielsku. Powinny zawierać wszystkie relewantne informacje, biogramy i linki do materiałów online. Czekamy pod adresem [email protected] do 31 maja. Odpowiemy na wybrane propozycje oraz poinformujemy o ewentualnym odrzuceniu projektu. Wybrane działania zostaną sfinansowane w zależności od skali, stopnia realizacji projektu i indywidualnych ustaleń z twórcami i twórczyniami projektów.